قبل از خرید خودرو حتما این نوشته را بخوانید

0 4,086

خودرو در ایران یک کالای سرمایه‌ای است. افزایش سه برابری قیمت خودرو در یک سال‌ اخیر نشان می‌دهد در اقتصاد ایران، خودرو بیش از گذشته به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است. در چنین بازاری، خرید خودروی دست‌ دوم شما را با خطرات زیادی مواجه می‌کند. اسیر شدن در دام دلالان ، کلاهبرداران، خودروهایی با نقص فنی و مشکلاتی از این دست باعث می‌شوند شما در خرید خودرو ضرر کنید. از سلامت فنی و بدنه‌ی خودرو که بگذریم، به اسناد حقوقی خودرو می‌رسیم که گاهی حسابی دردسرساز می‌شوند. 

حتما بخوانید: علل برق دزدی ماشین؛ چطور بفهمیم برق دزدی از کجاست؟

کارنامه، یک سرویس کارشناسی خودرو در محل است که این امکان را برای کسانی که قصد خرید خودرو را دارند فراهم می‌آورد تا بتوانند با بررسی همه جانبه‌ی خودروی موردنظر خود، با خیالی راحت و مطمئن اقدام به خرید کنند. اما کارشناسی خودرو کارنامه چه فوایدی برای خریدار یک خودرو دارد؟

مزایای استفاده از کارشناسی خودرو

۱. خریدی آگاهانه‌تر

انتخاب و خرید خودرو پیچیدگی‌های زیادی دارد. هیچ کسی نمی‌تواند بدون مشاوره، خودروی دست‌دوم و کارکرده بخرد. کارشناسی خودرو به شما کمک می‌کند شما هوشیارانه‌تر خرید کنید. بیشتر خریداران از موضوعات مختلف مربوط به خودرو که می‌تواند روی قیمت آن تأثیرگذار باشد، اطلاعات دقیقی ندارند. کارشناسی خودرو نیازمند علم، ابزار و تجربه کافی است. از دیگر سو، کارشناس خودرو بهتر است در معامله بی‌طرف باشد تا اعتماد بین خریدار و فروشنده برقرار شود.

خرید و قیمت خودروی دست دوم و کارشناسی شده

پس مسلما وجود کارشناس بی‌طرف و مجربی که ابزارهای سنجش دقیقی دارد و با خودروهای روز دنیا آشناست، به خرید آگاهانه کمک خواهد کرد. این حق شماست تا درباره‌ی چیزی که می‌‌خواهید پول زیادی برای آن خرج کنید، اطلاعات کافی و درستی داشته باشید. هر چه اطلاعات شما بیشتر باشد، خرید آگاهانه‌تر و به قیمت‌تری را تجربه می‌کنید.

ویدئوی زیر به خوبی نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با استفاده از سرویس کارشناسی خودرو کارنامه از خرید بدون آگاهی جلوگیری کرده و به اصطلاح گنجشک را به اشتباه جای قناری نخرید.

۲. کاهش هزینه‌های سرسام‌‌آور

بسیاری از مشکلات یک خودرو  توسط کارشناسان غیرحرفه‌ای قابل شناسایی نیست. گاهی شما بعد از یک هفته یا یک ماه متوجه می‌شوید که خودروی خریداری شده، چه مشکلاتی دارد! احتمالا احساس بدی داشته باشید؛ چون فکر می‌کنید فروشنده شما را فریب داده است. شاید هم فکر کنید کارشناس معتمد شما در خرید ماشین، علم و تجربه کافی برای تشخیص معایب را نداشته است. گاهی ممکن است یک خودرو چپ کرده را دوباره مثل ماشین صفر کیلومتر تمیز و مرتب کرده باشند، اما خریدار به ذهنش هم خطور نکرده باشد این ماشین قبلا حتی تصادف داشته است!

گاهی فروشندگانی که از عیوب ماشین خود مطلع هستند تلاش می‌کنند اظهار نظر کارشناس را تحت تاثیر قرار دهند. ممکن است شما تا مدت‌‌ها از وجود این مشکلات آگاه نشوید و زمانی که بخواهید خودرو را به نفر بعدی بفروشید تازه متوجه این معایب شوید. حالا شما مانده‌اید و یک خودرو که هزینه‌ تعمیرش سر به فلک می‌کشد و کسی هم حاضر نیست پول مناسبی بابتش بدهد.

پس قبل از خرید، بررسی لازم را انجام دهید. کارنامه می‌تواند به خوبی این مشکلات را رفع کند و هنگام خرید خودرو به شما مشاوره دقیقی از وضعیت سلامت خودرو و قیمت آن ارائه دهد. 

فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر

۳. خرید با قیمتی منصفانه و کارشناسی شده

فروشندگان دوست دارند خودروی خود را به قیمت بالاتری بفروشند، اما آیا واقعا مرجع درست و قابل اعتمادی برای قیمت‌گذاری خودروهای کارکرده وجود دارد؟ واسطه‌ها قیمت خودرو را در بازار به نحوی کنترل می‌کنند که بیشترین سود را ببرند. آیا بهتر نیست این سود، بین مصرف‌کننده واقعی و فروشنده تقسیم شود؟

به همین دلیل، کارشناسی که تمام جوانب فنی و حقوقی را در نظر می‌گیرد فرد معتمدتری برای اظهار نظر درباره‌ی بازه‌ی قیمتی خودرو است چون سودی از معامله نمی‌برد. وقتی صحبت از قیمت‌گذاری توسط کارشناسان به میان می‌آید، عملا دست دلالان از بازار خرید و فروش خودرو کوتاه می‌شود. از طرفی آگاهی از قیمت واقعی خودرو، آزادی عمل بیشتری برای مذاکره درباره‌ی قیمت به شما می‌دهد. کارشناس متخصص و بی‌طرف یکی از مراجع قیمت‌گذاری منصفانه است.

حتما بخوانید: ۱۵ اشتباه رایجی که به سلامت ماشین‌تان ضربه می‌زند

کارنامه با دسترسی به آگهی‌های دیوار و اطلاع از وضعیت بازار، قیمت بسیار درست‌تری روی خودرو می‌گذارد؛ قیمتی که رقبای کارنامه توانایی ارائه آن را با این دقت ندارند.

اگر قصد خرید خودرو دارید، بعد از خواندن این نوشته سری هم به سایت کارنامه بزنید و از جزئیات سرویس‌دهی آن بیشتر آگاه شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.