ثبت نام خودروهای وارداتی برقی در سامانه یکپارچه – اردیبهشت ۱۴۰۳

1 9,472

در این نوشتار از کارنامه، جدیدترین شرایط ثبت نام و بخشنامه‌های فروش خودروهای وارداتی برقی سامانه یکپارچه را می‌خوانید:

مرحله نخست ثبت نام خودروهای وارداتی برقی در سامانه یکپارچه – اردیبهشت ۱۴۰۳

به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می‌رساند، از روز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ لغایت روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ تا ساعت ۲۳:۵۹ می‌توانند ثبت‌ نام انجام داده و یک اولویت از سبد محصولات اعلامی در اطلاعیه بعدی انتخاب نمایند.

برای مراجعه به سامانه اختصاصی عرضه خودروهای برقی وارداتی اینجا را کلیک کنید.

متقاضیان محترم باید از تاریخ پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ لغایت روز چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ تا ساعت ۱۳:۰۰ یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو برقی وارداتی وکالتی و مبلغ یک میلیارد ریال مسدود نمایند.

فرآیند عرضه خودروهای برقی وارداتی شامل ۳ مرحله است:

  • مرحله اول: بلوکه نمودن مبلغ یک میلیارد ریال و ثبت نام در سامانه خودرو های برقی
  • مرحله دوم: اولویت بندی و ارسال اطلاعات متقاضیان به شرکت های عرضه کننده خودرو برقی
  • مرحله سوم: ارسال دعوتنامه ازسوی عرضه کنندگان و عقد قرارداد با خریداران

مرحله اول: ثبت‌نام

 درمرحله ثبت‌نام، متقاضیان ابتدا می‌بایست یک حساب وکالتی به نام خودروی برقی توسط متقاضیان در بانک‌های عامل (مندرج در سامانه) افتتاح و مبلغ یک میلیارد ریال در حساب بانکی خود نزد یکی از شعب بانک‌های مذکور مسدود نمایند.

وجه مسدود شده که در زمان افتتاح حساب وکالتی جهت ثبت نام اولیه واریز می‌گردد تا زمان اعلام نتایج قطعی باید در حساب مسدود مانده و برداشت وجه به منزله ابطال ثبت‌نام است.

ثبت نام یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ ادامه خواهد داشت.

 

مرحله دوم: اولویت بندی و ارسال اطلاعات

پس از پایان ثبت‌نام، اولویت بندی در حضور نهادهای نظارتی صورت خواهدگرفت.

متقاضیان می‌توانند وضعیت تخصیص را پروفایل خود مشاهده نمایند.

مرحله سوم: ارسال دعوتنامه و عقد قرارداد

در این مرحله، دعوتنامه از سوی عرضه کنندگان برای متقاضیان ارسال خواهد شد و عقد قرارداد صورت خواهد گرفت.

نکات مهم

• امکان انصراف از معامله تا زمان انعقاد قرار داد نهایی با وارد کننده خودرو از سوی خریدار در سامانه، بدون جریمه، وجود دارد.
• صرف افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد کرد و به میزان عرضه صورت گرفته به تقاضاها پاسخ داده خواهد شد.
• عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی به طور کلی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.
• متقاضیانی که علی رغم مسدود سازی مبلغ اعلام شده، اقدام به ثبت نام نکنند نیز به طور کلی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف میگردند.
• اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.


عرضه ۴ خودروی برقی در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی – اردیبهشت ۱۴۰۳

عرضه خودروهای برقی در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی آغاز شد. در این مرحله لونا GRE ایران خودرو، هوندا ENS-1 با قیمت غیر قطعی و جک E-j7 و هونگچی EMQ5 با قیمت قطعی ویژه متقاضیان سامانه که در سال ۱۴۰۱ ثبت‌نام نموده‌اند، برقرار است:

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. حسین منشادی
    حسین منشادی می گوید

    سلام خودرو خوب باید برای شرایط آب هوا کوهستانی کویری امکانات خوبی داشته باشد برای شرایط خاص .در بیابان و شب جای گیر کردی امکانات لازم داشته باشد .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.