فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر
فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر

بازگشایی مجدد مراکز تعویض پلاک در شهرهای زرد و نارنجی

0 5,817
از روز شنبه، ۱۵ آذرماه ۱۳۹۹ مراکز تعویض پلاک در شهرهایی با وضعیت زرد و نارنجی بازگشایی خواهند شد. 

به‌خاطر محدودیت‌های کرونایی اخیر، شهرها و استان‌ها در دسته‌بندی‌هایی قرار گرفته‌اند که طی آن، وضعیت‌ میزان شیوع و خطر در شهرها به وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و سفید تقسیم شده است. اگر شهر یا استانی بعد از محدودیت‌های روزهای گذشته به وضعیت نارنجی و زرد رسیده باشد، مراکز تعویض پلاک در آن از شنبه دوباره باز خواهد شد. 

فروش سریع خودروی شما راحت و بی‌دردسر

 

سرهنگ علی‌محمدی، رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا اعلام کرده است: «اگر اعتبار وکالتنامه افراد از یکم آذرماه ۱۳۹۹ تا روز بازگشایی مرکز تعویض پلاک شهرشان منقضی شود، به‌مدتی که این مراکز تعطیل بوده‌اند، اعتبارشان حفظ می‌شود». منظور این است که برای مثال، اگر اعتبار وکالتنامه‌ای در طول دو هفته تعطیلی گذشته به پایان رسیده است، دوهفته به زمان آن اضافه شده و تا دوهفته آینده همچنان اعتبار خواهد داشت. این دستور بنا به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا صادر شده است.

هنوز تعداد زیادی از استان‌ها در وضعیت قرمز و خطر قرار دارند. از جمله استان‌هایی که مراکز تعویض پلاک در آنها از روز شنبه به‌طور مجدد به کارشان ادامه نخواهند داد، باید به این موارد اشاره کرد: خراسان رضوی، خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان، فارس، قزوین، اردبیل، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان. این استان‌ها همچنان در وضعیت اضطراری خطر قرار دارند و مراکز تعویض پلاک‌شان تا اطلاع ثانوی بسته خواهد ماند.

حتما بخوانید: نحوه پیگیری کارت ماشین و صفر تا صد آن

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا همچنین اضافه کرد: ‌«ساعت کاری مراکز تعویض پلاکی که گشوده می‌شوند، یک ساعت بیشتر از گذشته خواهد بود و از ساعت ۷ صبح تا  ۱۵ بعدازظهر فعالیت خواهند کرد». 

تهران هم در دسته شهرهای نارنجی قرار دارد و از شنبه، مراکز تعویض پلاک آن مجدد شروع به فعالیت خواهند کرد. 

بدون کارشناسی ماشین نخر

 

ارائه خدمات تعویض پلاک فقط به شکل اینترنتی است و متقاضیان دریافت خدمت باید به سایت راهور۱۲۰(rahvar120) برای نوبت‌گیری مراجعه کنند. بعد از مراجعه به این وبسایت، باید در بخش ارائه خدمات در همان صفحه نخست، وارد بخش نوبت‌دهی اینترنتی شوند و با انتخاب شهر و استان خود، از قسمت خدمات روی گزینه تعویض پلاک کلیک کنند.

با انتخاب این موارد، کاربر می‌تواند شاهد تقویمی باشد که امکان تعیین روز و زمان تعویض پلاک در آن وجود دارد. بعد از ورود اطلاعات هویتی، تاریخ موردنظر برای کاربر ثبت می‌شود و باید در آن روز به مرکز تعویض پلاک موردنظرش مراجعه کند.

حتما بخوانید: بهترین زمان فروش خودرو دست دوم چه زمانی است؟

درخواست فروش سفارشی خودرو

    ثبت درخواست فروش سفارشی خودرو
    ممکن است شما دوست داشته باشید
    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.