ثبت درخواست
چه خودرویی برای کارشناسی مدنظر دارید؟
inspection-search

کارشناسی خودرو

با کارشناسی و قیمت‌گذاری خودرو، مطمئن خرید و فروش کنید.

car-inspectioncar-inspection
می‌توانید تلفنی درخواست کارشناسی خود را ثبت کنید

۰۲۱ - ۷۹ ۲۳۷

هر روز از ساعت ۸ تا ۲۰

 1. انتخاب زمان کارشناسی

  هنگام ثبت درخواست کارشناسی زمانی که برایتان مناسب است را انتخاب کنید.

 2. انتخاب مکان کارشناسی

  شما میتوانید از از سرویس کارشناسی در محل استفاده کنید یا به مرکز تخصصی کارشناسی کارنامه و یا مراکز همکارمان مراجعه کنید.

 3. انتخاب سرویس کارشناسی

  کارشناسی خودرو کارنامه، خدمات کارشناسی بدنه، فنی و قیمت گذاری را شامل میشود. شما میتوانید هر کدام از این خدمات را به صورت جداگانه و یا کامل انتخاب کنید.

 4. دریافت گزارش کارشناسی

  نتیجه کارشناسی و قیمت گذاری به صورت گزارش آنلاین و کاغذی ارائه میشود و خودرو کارشناسی شده برچسب کارشناسی کارنامه را دریافت میکند .

سرویس‌های کارشناسی ما

کارشناسی رنگ و بدنه
در کارشناسی رنگ و بدنه به بررسی مواردی چون رنگ‌شدگی، تعویض قطعات، آبرنگ، خط و خش، فرو رفتگی، آسیب‌دیدگی شاسی و سینی، قلم‌گیری و مواردی از این قبیل میپردازیم. ابزاری که به این منظور استفاده می‌کنیم شامل ترموگرافی، اتاق نور و بررسی چشمی بدنه خودرو است.
 • مدت زمان انجام این سرویس: میانگین ۲۵ دقیقه
services step 0
کارشناسی فنی
کارشناسی فنی به منظور بررسی سلامت موتور، باطری، دینام، تسمه و هرزگردها، روغن‌ریزی، سیستم خنک‌کننده و تهویه و نیز عیوب گیربکس و غیره انجام می‌شود.
 • مدت زمان انجام این سرویس: میانگین ۲۰ دقیقه
services step 1
قیمت‌گذاری
پس از انجام کارشناسی رنگ و بدنه، فنی و بررسی سلامت خودرو می‌توانیم تخمین درستی از قیمت خودروی مدنظر شما انجام دهیم. قیمت‌گذاری در قالب گزارش کارشناسی به شما ارائه خواهد شد.
  services step 2

  ویژگی‌های کارشناسان کارنامه

  • کارشناسان با تجربه و آموزش دیده

   کارشناسان با تجربه و آموزش دیده

   کارشناسان کارنامه به طور متوسط، تجربه کارشناسی بیشتر از 1000 خودرو در برندها و مدلهای مختلف را دارند و به صورت مستمر آموزش دیده و مورد ارزیابی قرار میگیرند.

  • تجهیزات پیشرفته

   تجهیزات پیشرفته

   کارشناسان کارنامه به ابزارهای روز برای بالا بردن کیفیت کارشان مجهز هستند. این ابزارها به صورت دوره ای بررسی می شوند تا از عملکرد استاندارد آنها و نتیجه کارشناسی معتبر اطمینان حاصل کنیم.

  • ضمانت 100 میلیونی

   ضمانت 100 میلیونی

   کیفیت کارشناسی کارشناسان کارنامه به صورت مداوم توسط تیم کنترل کیفیت ارزیابی می شود و کارشناسی کارنامه به مدت 48 ساعت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان ضمانت دارد.

  کارنامه + دیوار

  کارنامه به عنوان همکار رسمی دیوار، برای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به افرادی که قصد فروش و خرید خودروهای دست دوم را دارند، خدمات کارشناسی خودرو و مشاورهٔ قیمت ارائه می‌کند.

  نتیجهٔ گزارش کارشناسی

  بررسی تخصصی بیش از ۴۰۰ نقطه از خودرو و ارائهٔ مشاورهٔ قیمت به همراه گزارش آنلاین و برگهٔ کارشناسی

  نمونهٔ گزارش کارشناسی خودرو کارنامه

  مراکز کارشناسی کارنامه

  در حال حاضر کارنامه این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا علاوه بر استفاده از سرویس کارشناسی در محل، بتوانند با مراجعه حضوری به مراکز کارنامه در سطح شهر از سرویس کارشناسی و قیمت‌گذاری بهره‌مند شوند. این مراکز به اتاق نور (اتاق رنگ)، اسکنر سه‌بعدی و ... مجهزند. لیست مراکز کارشناسی کارنامه در شهر شما:

  نظرات مشتریان کارنامه

  سوالات پر تکرار


  ◄ کارشناسی خودرو

  چه خریدار خودرو چه فروشنده باشید، یکی از مهم ترین موارد در معامله خودرو، سلامت خودرو از نظر فنی و ظاهری می‌باشد. به کمک سرویس کارشناسی خودرو کارنامه می‌توانید در کمتر از 60 دقیقه خودرو را به‌طور کامل بررسی کنید و از سلامت بیش از 435 مورد آن از جمله موارد فنی، رنگ، بدنه، آپشن و ... مطمئن شوید. فرایند کارشناسی با ثبت درخواست آغاز می‌شود و قرار ملاقات تعیین می‌شود. کارشناسان کارنامه در کمتر از 60 دقیقه در محل شما حضور پیدا خواهند کرد. حتی می‌توانید با هماهنگی با کارشناسان کارنامه به مراکز کارشناسی کارنامه نیز مراجعه کنید. روند کارشناسی خودرو با حضور مالک (فروشنده خودرو)، کارشناس کارنامه و خریدار آغاز می‌شود. بررسی مدارک هویتی مالک و خودرو، کارشناسی کامل خودرو و قیمت‌گذاری خودرو از جمله مراحل کارشناسی خودرو است. در انتهای فرایند کارشناسی، گزارش کارشناسی به‌همراه ضمانت 100 میلیون تومانی به فروشنده ارائه می‌شود.

  ◄ نکات مهم قبل از فرایند کارشناسی خودرو

  برای اینکه فرایند کارشناسی سریع‌تر پیش برود توصیه می‌کنیم قبل از حضور کارشناس، خودرو را به کارواش ببرید و آن را تمیز کنید و حتما مدارک هویتی فروشنده (مالک خودرو) را به‌همراه داشته باشید.

  ◄ انواع و مراحل کارشناسی خودرو

  ۱- کارشناسی سلامت موتور: در این مرحله کارشناس با کمک ابزاری که در اختیار دارد، وضعیت سلامت موتور را به‌دقت بررسی می‌کند. در این مرحله خروجی اگزوز، قدرت موتور و چگونگی عملکرد آن در شرایط مختلف از جمله مواردی هستند که مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. کارشناسی سلامت موتور بسیار مهم است؛ چرا که شما را از پرداخت هزینه‌‌های بعدی بی‌نیاز می‌کند.

  ۲- کارشناسی سیستم تعلیق خودرو: در این مرحله مواردی همچون سیستم کمک‌فنرها، سیستم ترمز(ترمز عقب و جلو)، ترمز دستی، سلامت دیسک‌ها و... مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  ۳- کارشناسی گیربکس و دنده خودرو: بررسی سلامت دنده و سیستم گیربکس (گیربکس‌های اتوماتیک و دستی) از جمله مواردی هستند که توسط کارشناسان کارنامه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

  ۴- کارشناسی سیستم عیب‌یابی خودرو: بررسی تاریخچه خرابی‌ها و مشکلات خودروها با کمک دستگاه دیاگ باعث می‌شود کارشناسان از زمان انجام سرویس‌های خودرو و خرابی‌های خودرو مطلع شوند. بررسی سلامت واحد کنترل الکترونیکی خودرو (ECU) و گزارش‌های آن از جمله مواردی هستند که در این مرحله انجام می‌شود.

  ۵- کارشناسی تست رنگ و بدنه خودرو: تمامی نقاط خودرو به کمک دستگاه تست رنگ به‌دقت بررسی می‌شود تا از وضعیت سلامت رنگ و بدنه خودروی مورد نظرتان کاملا آگاه شوید. امروزه با توجه به اینکه تشخیص خودروهای چپی، رنگ‌شده و... کار بسیار سختی است، استفاده از تجهیزات مدرن برای کارشناسی رنگ و بدنه ضروری است.

  ۶- کارشناسی لاستیک‌ها: وضعیت سلامت لاستیک‌ها، آج‌ها و تاریخ تولید لاستیک به‌دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  ۷- کارشناسی چراغ و نور: وضعیت سلامت چراغ‌های خودرو، چراغ‌های پارک، چراغ‌های راهنما و... به‌دقت بررسی می‌شود.

  ۸- کارشناسی آپشن‌ها: کارشناسان کارنامه وضعیت سلامت و عملکرد صحیح آپشن‌های خودرو را با توجه به آپشن‌های کارخانه‌ای تست می‌کنند.

  ۹- کارشناسی قیمت‌گذاری خودرو: کارشناسان کارنامه با توجه به بررسی‌هایی که انجام می‌دهند، خودرو را قیمت‌گذاری می‌کنند. قیمت‌گذاری خودروی کارشناسی‌شده به عوامل زیادی از جمله قیمت خودروی صفر، قیمت روز خودرو و... بستگی دارد.

  ۱۰- گزارش کارشناسی خودرو: گزارش کارشناسی با تمام جزئیات و زمان دقیق کارشناسی به‌صورت آنلاین در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. این گزارش در هر لحظه قابل مشاهده است.

  ۱۱- ضمانت کارشناسی: ضمانت کارشناسی کارنامه شامل ضمانت 100 میلیون تومانی بدنه است که تا 48 ساعت بعد از کارشناسی اعتبار دارد.

  ◄ چرا باید از کارشناسی خودرو استفاده کنیم؟

  برخلاف باور رایج مردم، معامله خودرو فرایند ساده‌ای نیست و به تخصص و دانش فنی در حوزه خودرو نیاز دارد. خریداران عادی که اطلاعات و تخصص کافی در این زمینه ندارند، نمی‌توانند مواردی مانند چپی بودن خودرو، دستکاری کیلومتر، خرابی آپشن‌های خودرو یا خرابی‌های فنی (موتور، گیربکس و...) را تشخیص دهند. تعمیر این خرابی‌ها بعدها هزینه‌های بسیار سنگینی روی دست خریدار می‌گذارد. کارشناسی خودرو به شما این امکان را می‌دهد که مشکلات ریز و درشت خودرو را قبل از خرید دقیقا بشناسید و با آگاهی کامل دست به خرید بزنید.

  ◄ سرویس کارشناسی خودرو در محل

  علاوه بر مراکز کارشناسی کارنامه (شعب حضوری) امکان بازدید از خودرو در محل مشتری نیز وجود دارد. فرقی ندارد که در کدام نقطه شهر هستید، کافی است با مشاورین ما تماس بگیرید تا در کمتر از 30 دقیقه در محل شما حاضر شوند.

  ◄ هزینه کارشناسی خودرو

  برای محاسبه آنلاین هزینه کارشناسی خودرو بر اساس برند و مدل خودروتان، فرم بالای صفحه برای درخواست کارشناسی را تکمیل کنید.