اپلیکیشن کارنامه

خرید و فروش مطمئن خودرو

نصب کنید

فسخ معامله ماشین چه شرایطی دارد؟

پیش‌تر در مطلب «نقل و انتقال سند خودرو و ۱۰ توصیه مهم درباره آن» درباره نکاتی صحبت کردیم که برای نقل و انتقال سند خودرو بسیار مهم و کاربردی هستند و شما را به سمت یک معامله خوب هدایت می‌کنند. البته بعد از نوشتن قولنامه ماشین ممکن است به هر دلیلی نیاز به فسخ معامله پیدا کنید و شاید همیشه این سئوالات مهم پیش بیاید که یک معامله در چه شرایطی فسخ می‌شود؟ تکلیف ضرر و زیان فسخ قرارداد چیست؟ یا برای فسخ معامله ماشین چه نکاتی را باید بدانید؟

اگر این سئوال‌ها برای شما هم پیش آمده و جوابی برای آن‌ها پیدا نکردید در این مطلب با ما همراه باشید تا با تمام نکات مهم فسخ معامله خودرو آشنا شوید.

۷ شرط برای فسخ معامله

حقوقدان‌ها به حق بهم زدن معامله «خیار» می‌گویند، این کلمه از اختیار می‌آید و به معنی آن است که دو طرف معامله اختیاراتی را درباره معامله‌شان دارند. به طور کلی در شرایط زیر می‌توان یک معامله را فسخ کرد:

۱- خیار مجلس

یعنی دو طرف معامله هنوز در محل قرارداد نوشتن حضور داشته باشند. مثلاً شما برای معامله یک خودرو با فروشنده صحبت می‌کنید، قرارداد می‌نویسید اما در همان حین متوجه می‌شوید پولتان جور نشده یا خودرو ایرادی دارد که دلتان را زده است، در این صورت همان جا می‌توانید با اتکا به خیار مجلس، معامله را فسخ کنید.

حتما بخوانید: نحوه تشخیص ماشین چپی چگونه است؟

۲- خیار غبن

یعنی یکی از دو طرف معامله از این خرید و فروش ضرر کرده باشد. مثلاً کسی خودرویی را فروخته و بعد متوجه می‌شود زیر قیمت فروخته و متضرر شده است، در اینجا می‌تواند به حکم خیار غبن معامله را فسخ کند. اگرچه که طبق عرف در بیشتر قراردادها نوشته می‌شود که «همه خیارات از جمله خیار غبن ساقط شده است». به این ترتیب کسی نمی‌تواند به سادگی آب خوردن زیر معامله‌ای که انجام داده بزند.

برای مشاهده در سایز بزرگ بر روی عکس کلیک کنید

۳- خیار تدلیس

تدلیس یعنی فروشنده، مال را بهتر از آنچه که هست نشان دهد و با فریبکاری باعث شود شما عیب و ایرادهای مورد معامله، مثل خودرو را متوجه نشوید. اگر کسی اینطور خریدار را فریب دهد، خریدار می‌تواند به‌صورت قانونی قرارداد را فسخ کند، البته به شرطی که این امکان در قولنامه از دو طرف گرفته نشده باشد.

۴- خیار شرط

یعنی خریدار و فروشنده شرط کنند که هر دو یا یکی از آن‌ها می‌تواند تا مدت مشخصی معامله را فسخ کند.

۵- خیار تخلف شرط

در این مورد، اگر فروشنده یا خریدار شرط کرده باشد که کارى انجام دهد، مثلا پول را به شیوه‌ای مشخص بدهد یا سند را در روز مشخصی ثبت کند و بعد زیر قولش بزند، طرف مقابل می‌تواند به حکم خیار تخلف از شرط، معامله را فسخ کند.

حتما بخوانید: خرید خودرو کارتکس و تفاوت آن با خودروی پلاک شده

۶- خیار تأخیر

اگر خودرو (یا هر چیز دیگری را) معامله کنید و در قراردادتان چیزی درباره زمان پرداخت وجه آن قید نشده باشد، تا سه روز فروشنده می‌تواند منتظر شما باشد که پول را بپردازید. در غیر این صورت معامله فسخ می‌شود.

۷- خیار تعذر تسلیم

برعکس مورد قبل، اگر خودرویی را معامله کنید اما فروشنده نتواند آن را تحویل بدهد معامله با خیار تعذر تسلیم فسخ می‌شود. مثلا اگر خودرویی را معامله کنید اما فردای معامله خودرو در پارکینگ فروشنده آتش بگیرد و از بین برود، معامله فسخ می‌شود.

خیارات دیگری هم وجود دارند که کمی پیچیده است و به مباحث تخصصی حقوقی مربوط می‌شود و شاید خیلی به کارتان نیاید. با آگاهی از شرایطی که در بالا گفته شد، باید مفاد قولنامه‌تان را تنظیم کنید. یعنی قولنامه را جوری بنویسید که اختیارات قانونی، که به نفع هر دو نفر یعنی خریدار و فروشنده است، در آن لحاظ شده باشد و در عین حال مورد توافق هر دو طرف باشد تا بتوانید آن را با خیال راحت امضا کنید.

 

دانستن این اختیارات به شما کمک می‌کند که از نکات مهم در باب قرارداد خرید و فروش خودرو آگاه باشید. مثلا اگر متوجه شدید خودروی مورد نظر شما کیفیت لازم را ندارد، خودرو را گران خریده‌اید، خودروی خود را ارزان فروخته‌اید یا طرف مقابل از تعهدات خود سر باز زد با آگاهی از اختیارات قانونی خود معامله را فسخ کنید.

حتما بخوانید: فک پلاک خودرو و نکات مهم قانونی آن

همچنین می‌توانید برای اینکه در فرآیند خرید و فروش ماشین دچار مشکل نشده و به دردسرهای احتمالی نیفتید، از سرویس کارشناسی خودرو کارنامه استفاده کرده و قبل از هر گونه اقدام به خرید، خودرو موردنظرتان را کارشناسی نموده و مطمئن خرید کنید.

اگر در زمینه فسخ معامله ماشین نظر یا دیدگاهی دارید که دانستن آن به تجربه خرید و فروش بهتر کمک می‌کند، آن‌را با کاربران ما در میان بگذارید.

/blog/termination-car-sales-certificate/amp/
نکات حقوقی و قانونی معامله خودرو
بدون دردسر و كميسيون خودرويتان رو بفروشيد
ثبت درخواست رايگان
نظرات (340)
نظر بدهید
 • ناشناس

  سال ۹۴پژوپارس سفر کشاورزی کازرون دادم پول بار گوچه فرنگی بفرسته متاسفانه ۳سال هیچ باری نفرستاد آخر سال ۹۷برج ۱۲بار فرستاد اول در خواستی کرد گفت جون اول کار هستم پول بریز آخر کار حساب قبلی کم کن منهم قبول کردم هرروز حواله پول واریز کردم هرروز بحانه چک دارم پول بیشتر از من تقاضا میکرد فکر نمیکردم آخر اینطوری بشه جنین برخورد زشت انجام بده حساب ماشین نداد بابت بار پول اضافه دادم بعدش جواب تلفن منو نداده نمیده فهمیدم ماشین فروخته پلاک من سند مالکیت اسم من هست ناراحتی فشار زیاد کارم بیمارستان بستری شدم گرفتار دکتر چون هیچوقت فکر نمیکردم این همه بی معرفت باشه نمیدونستم چیکار کنم هیچ اطلاعاتی در مورد قانون نداشتم شکایت کردم توقیف فک پلاک دادگاه توقیف قبول نکرد فک پلاک دستور داد بعدن متوجه شدم باید مبلغ ده در صد پول واریز حساب دادگاه می‌شود توقیفی ماشین صادر میشود حالا بعداز این همه وقت ناراحتی خسارتهای بهم شده هنوز بستری هستم نمیدونم چکار کنم واقعیت دیگه خسته شدم اشتباه خودم انجام دادم اعتماد کردم امیدوارم هیچوقت انسان یا مردی خجالت زده شرمنده خانواده بچه‌ها نباشه ببخشید سوادم کمه خوب نمیتونم حرف دلم بگم امیدوارم مسلمان گرفتار دکتر بیمارستان بخصوص آدمهای بد کردار نامرد سرراهشان قرار نگیره خدا منو ببخشه بیشتر از این امتحانم نکنه انشاالله معذرت خواهی میکنم خوشحال پیروز باشید یا علی

  • کارنامه

   امیدواریم مشکلتون در زودترین حالت ممکن رفع بشه

 • احسان

  بنده بابت خرید یک خودرو از شهرستان مبلغی بیعانه دادم به فروشنده و بهش گفتم ۲ روز دیگه میام و معامله رو انجام میدم، ولی من سر قرار نرفتم ، حالا فروشنده این حق رو داره که مبلغ بیعانه رو ببره

  • کارنامه

   سلام.
   بله. طبق مفاد و توافق مندرج در قرارداد این حق رو داره.

 • اسماعیل داسیار

  سلام وقت بخیر
  من دو روز پیش ی معامله ماشین انجام دادم الان متوجه شدم ماشینم رو ۵۰ میلیون زیر قیمت بازار فروختم ب فروشنده مراجعه کردم ک معامله رو فسخ کنیم قبول نکرد معامله هم قطعی بوده ایا من میتوانم شکایت کنم برا پس گرفتن ماشین یا ن

  • کارنامه

   با سلام
   اگر قولنامه نوشته‌اید و ماشین را تحویل خریدار نداده باشید، می‌توانید مبلغ ضرر و زیان
   مندرج در قولنامه را به خریدار پرداخت کنید و خودرو را پس بگیرید. در غیر اینصورت تنها می‌توانید از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید.

 • مقداد

  سلام وقت بخیر
  من ۵روز پیش یه ماشین اردی ۸۳ خریدم
  انقد تمیز بود فروشنده تعریف کردکه خریدم
  الان برداشتم برم باهاش برا تعویض پلاک وسند یهو تو راه خاموش شده وصداهای عجیب میکنه یدفهذ
  چکنم چجوری ماشینو بهش بدم
  خودش قولنامه نو‌ته که برگشت ماشین ۲۰ درصد مبلغ ماشینه من ماشینو ۲۲۵۰۰ خریدم ودو میلیون هزینه مونده بود تا سند بزنم بعد بدم بهش

  • کارنامه

   سلام
   چون ماشین را تحویل گرفتید عملا کاری نمی‌توانید انجام دهید، مگر اینکه خودرو را برگردانده و ضررو زیان را پرداخت نمایید.

 • محسن محمدی

  سلام بنده شب یه ماشین معامله کردم مقداری از پول کم اوردم فسخ معامله ده ملییون نوشته شده مبلغ یک ملییون بیعانه دادم ایا طرف میتونه فسخ معامله رو از من بگیره

  • کارنامه

   سلام
   بله می‌توانند، البته در صورتیکه امضا و اثر انگشت در مبایعه‌نامه درج شده باشد.
   در این موارد بهتر است رضایت فروشنده جلب شود تا از شکایت جلوگیری شود.
   در اصل می‌توان همان مبلغ بیعانه را به عنوان خسارت به طرف مقابل پرداخت نمود و مبایعه‌نامه را دریافت کرد.

  • حسین

   سلام
   من یه ماشین معامله کردم و مبلغ ۱۰ میلیون به خریدار پرداخت کردم بابت بیعانه.
   ولی همون شب که قولنامه نوشتیم منصرف شدم و اعلام کردم.
   مبلغ ۳۰ میلیون هم ضرر و زیان نوشتیم.
   (کارت ماشین فروشنده دست منه).
   الام میتونم بدون ضرر زیان فسخ کنیم؟

   • منوچهر

    درود بر شما وقت بخیر
    به صورت توافقی بله.
    سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • محمد

  سلام.بنده ۶روز پیش ماشین فروختم.(با ماشین دیگری معامله کردم)بعدبنده خدا از۶روز آمده که موتور ماشین روغن کم میکند.درضمن روز قولنامه بنده خدا ماشین را ب مکانیک برده و نشان داده و حالا بعد ۶روز آمده ک موتور ماشین ایراد داره.ایا میتواند معامله را بهم بزند

  • کارنامه

   سلام
   در صورتیکه مبایعه نامه و یا برگه قرارداد تنظیم شده و برای فسخ معامله شرایط تعیین شده باشد، به نسبت ضرر و زیان ذکر شده در مبایعه نامه،
   می‌تواند معامله را فسخ کنند البته با رضایت طرفین.

 • رزیتا

  سلام ببخشید من ابان ۹۸ ماشین فروختم و قرار بود ماه بعد من ۲ملیون باقی مونده پول بگیرم و سند بزنم تعویض پلاکم کرد خریدار ولی نیومد واسه سند حالا بعد از ۱۰ماه ماشینو فروخته مجبور شده بیاد واسه سند زدن منم گفتم به خاطر دیرکرد این چند ماه یک میلیون اضافه تر میخوام و در کل ۳میلیون میگیرم سند میزنم حالا خریدار میتونه شکایت کنه و اون ۲میلیونم نده؟؟؟؟؟؟؟؟

  • کارنامه

   سلام
   خیر امکان شکایت وجود ندارد. در این حالت خریدار می‌بایست به هر نحوی، حتما رضایت فروشنده را جلب نمایند.

 • رزیتا

  لطفا اگه میشه سریع جواب منو بدید نگرانم

 • علیرضا

  سلام بنده یک پراید ۸۹ خریدم ب اسم سه لک رنگ فروشنده اینقدر خوب وانمود کرد ماشینو ک منم چشم گرفتش و از روی بی تجربگی ب تشخیص رنگ نشان ندادم و فرداش پولو دادمو رفتم تعویص پلاک و سندماشینم زدم بعد بیست روز متوجه شدم ماشین گیج میزنه بردم جلوبندی گفت ماشین ضربه شدید داشته شاسیهای جلو خورده بردم تشخیص رنگ دیدم بیشتراز ۳لک رنگ داره الان من قولنامه هم ندارم ایا میتونم شکایت کنم و معامله رو فسخ کنم؟ممنون میشم زود جواب بدید

  • کارنامه

   سلام
   خیر امکان شکایت وجود ندارد. مگر اینکه در قولنامه این موارد ذکر شده باشد.

 • حسین

  سلام .خودرویی را ۴ سال پیش خریدم . و تمام کارهای انتقال سند انجام شد. حالا رفتم ماشین رو بفروشم مشخص شده که قبلا ماشین تصادف کرده و حالا ماشین را کمتر از قیمت ماشین سالم از من میخرند . آیا بابت این خسارت میتوانم از فروشنده ماشین به من شکایت کنم و ادعای خسارت کنم؟

  • کارنامه

   سلام
   خیر با توجه به مرور زمان، انجام شکایت نتیجه بخش نخواهد بود.

 • محمود رضاپور

  سلام.ماشینی را برای فروش در نمایشگاه سپردم تا به قیمت روز بفروشد حدود ۱۰ روز که ماشین را در اختیار خود داشت هر بار پیام میداد مشتری ندارد در حالی که بعدا متوجه شدم اوج تقاضا برای ماشین وجود دارد و ایشان اتومبیل بنده را حدود یکصد و چهل هزار میلیون تومان زیر قیمت بازار فروخته وسند زده شد.حالا که بنده تامین دلیل کردم و نظر کارشناس را گرفتم آیا میتوانم مابه التفاوت را از خریدار یا نمایشگاهی بگیرم؟ تحت چه عنوان از شکوائیه؟

  • کارنامه

   سلام
   اول باید بررسی شود که خودروی شما تحت چه قراردادی به نمایشگاه سپرده شده بوده. اگر قراردادی در این زمینه تنظیم کردید باید به متن و مفاد آن قرارداد مراجعه کنید.

 • محمود

  اتومبیل من بطور امانی نزد کسی بود جهت فروش به قیمت روز. ایشان در طول ۱۰ روزی که آن را در اختیار داشت به بهانه نبود مشتری۱۴۰۰۰۰۰۰۰ تومان زیر قیمت فروخت و با مشخص شدن این غبن فاحش بنده تامین دلیل کردم آیا مابه التفاوت اخذ میشود؟ ضمن اینکه در مبایعه نامه عادی غبن فاحش از فروشنده و خریدار ساقط گردیده.

  • کارنامه

   سلام
   اول باید بررسی شود که خودروی شما تحت چه قراردادی به نمایشگاه سپرده شده بوده. اگر قراردادی در این زمینه تنظیم کردید باید به متن و مفاد آن قرارداد مراجعه کنید.

 • محمد

  سلام وقت بخیربنده پنج سال پیش یه قولنامه به یک خانم دادم که این ماشین متعلق ب شما.دوتا شاهدهم امضا کردن پولی هم ذکرنشدداخل قولنانه.دوتا شاهد هم بودن.معامله صورت نگرفت و بحثمون شد البته طرف مقابل اشنا بود رفت و امد خانوادگی داشتیم برحسب اعتماد من رونوشتی ک دست خودم بودپاره کردم.اونا هم گفتن پاره کردیم انداختیم دور.الان برای من ابلاغ اومد بعداز پنج سال که من صاحب رسمی ماشین هستم و این اقا راننده من بوده ماشین دستش اجاره بوده.ماشین راربه نفع منافع خودش استفاده کرده و خواسته ک ماشین با شماره پلاک داخل قولنامه توقیف بشه و من جلب بشم.برام زدن خیانت درامانت.یه کمکی بکنید بی زحمت من چطور بایداز خودم دفاع کنم.و میخوام ازدستش شکایت کنم شکایتم بر چه مبنایی باشه که از قولنامه سو استفاده کردن

  • کارنامه

   سلام
   شما باید با یک وکیل مشورت کنید و متقابلا شکایت کنید و در حضور قاضی از خودتان دفاع کنید.
   البته با توجه به اینکه مدرکی ندارید و قولنامه را پاره کردید، شانس طرف مقابل بیشتر هست. ناگفته نماند نظر قاضی در این مورد شرط اصلی است.

 • ساسان

  باسلام بنده فروشنده یک خودرو به مبلغ ۳۲۸ تومان می‌باشم که بعداز مدت یک ساعت از فروش خودرو متوجه شدم که قیمت خودرو بیشتر میباشد و متضرر شده ام،آیا میتوانم درخواست فسخ معامله را بدهم یا نه؟و در صورت فسخ معامله مبلغی که باید بعنوان حق بنگاه پرداخت کنم چقدر میباشد؟

  • کارنامه

   سلام
   با توجه به مفاد قولنامه و در صورتیکه تعویض پلاک انجام نشده باشد، می‌توانید فسخ کنید.

 • رامین

  خسته نباشید دیروز یک خودرو فروختم بعد ۴ساعت متوجه شدم ۲۰میلیون ارزان فروختم.قرارداد دستی بوده ۴میلیون بیانه داده و قرار بود بقیه پولو فردا بده من ۴میلیونو پس فرستادم به همان شماره کارت خریدار قبول نمیکنه درقرارداد هیچ ضرر زیانی نوشته نشده وماشین دست خودم هستش.باید چه کاری انجام بدم تا فسخ بشه

  • کارنامه

   سلام
   با توجه به مفاد قولنامه و در صورتیکه تعویض پلاک انجام نشده باشد، می‌توانید فسخ کنید.

 • اکبر

  سلام پراید ۱۳۱ را برای خریدار غیابی خرید وبجای او امضا کرد بعد ۱۰ دقیقه متوجه شدم ۱۲ ملیون ضر رکردم وبرای معامله چک ۱ ماهه به مبلغ۱۰۰ملیون داده و۲ ملیون بعد از تعویض پلاک وبعد از نیم ساعت فسخ قرارداد نکرد در همان لحظه شکایت کردم ایا به نتیجه میرسد

  • کارنامه

   سلام
   با توجه به مفاد قولنامه و در صورتیکه تعویض پلاک انجام نشده باشد، ‌می‌توانید شکایت کنید.

 • محمد

  سلام بنده ۲۰ رو پیش ماشینمو فروختم سند ماشین به اسم کس دیگه ای هست
  خریدار ۲۰ روزه که نصف پول ماشینو نگه داشته و ماشین رو هم تحویل گرفته. در قولنامه قید شده پشیمانی ۲ میلیون تومان. ولی زمان قید نشده
  کسی که سند به اسمش هست تا یک ماه دیگه هم نمیتونه بیاد. برای انتقال سند. آیا من میتونم فسخ کنم.؟ یا اینکه خریدار حق داره نصف پول رو نگه داره؟

  • کارنامه

   سلام
   با توجه به اینکه زمان در مبایعه نامه قید نشده، کاری نمی توان کرد.

 • امیر

  باعرض سلام وخسته نباشیدبنده ۳ماه پیش خودروپرایدرافروختم وسندقطعی زدم خریدار۱۰روزفرصت داشته تعویض پلاک کنه که تاکنون انجام نداده وبنده هم نیازپلاکم داشتم تواین زمان یک سری خساراتی نیزبه بنده واردشده به علت این که زمانی که میخواستم ماشین بخرم نتونستم بااین شرایط میشه درخواست خسارت یافسخ معامله کرد

  • کارنامه

   سلام
   می‌توانید شکایت کنید و از تردد خودرو جلوگیری کنید تا خودرو به پارکینگ منتقل شود و فرایند تعویض پلاک انجام گیرد.

 • ابراهیم محمدی

  سلام، من تقریبا ۲۰ روز پیش ماشینی را خریدم و قولنامه دستی هم تنظیم شد و ماشین رو تحویل گرفتم و پول را هم واریز کردم ولی فروشنده سر موقع نیامد برای فک پلاک و سند و ادعا کرد ماشینی که فروخته مال کسی دیگر بوده و اون نمی آید برای فک و سند و مرا مجبور کرد برای برگشت معامله و پول من را داد و ماشین را تحویل گرفت. بعد من متوجه شدم دروغ گفته و در سایت دیوار با قیمت بالاتر همان ماشین را برا فروش گذاشته الان می توانم کاری کنم؟

  • کارنامه

   سلام
   متاسفانه کاری نمی‌توان کرد.

 • عباس

  سلام
  ماشینی را به یک بنگاه آشنا دادم و قیمت را هم گفتم ایشان اظهار لطف زیادی کردند که مبلغی را به شما میدهم تارمشکلت حل شود وبعداز فروش به قیمت مناسب و پیشنهادی شما پول خودرابرمی دارم و ماشین را به نمایشگاه ایشان سپردم و مبلغی را به حسابم ریخت بعدازچندروزنیت واقعی خودرا نشان داد و گفت که من ماشین را ازشماخریدم وقیمت هم همان است که به حسابت ریختم باید بیایی سند بزنی!
  نه قولنامه و نه قراری هم در این مورد نداشتیم و ایشان ۶۰ درصد قیمت خودرو در آن روز را که اعلام کردم به من داده ، آیا ایشان می تواند خودرو مرا با این حیله تصاحب نماید. تاکید می کنم ایشان نمایشگاه دار است و هیچ گونه معامله و یا مدرکی ندارد و اصولا قرار ما چیز دیگری بود.

  • کارنامه

   سلام
   می‌توانید از آن شخص شکایت کنید.

 • حسین

  سلام و خداقوت
  ماشینم رو چند ماه پیش فروختم ضمن اینکه سند هم به نام طرف زدم فقط در قولنامه ای که بین طرفین نوشته شد با خودکار بالای صفحه نوشتیم در صورت پشیمانی مبلغ ده میلیون تومان باید طرف پشیمان شده پرداخت کند تامعامله فسخ گردد و دو طرف امضا کردیم آیا می تواند پشیمان شده اقدام کندیا خیر

  • کارنامه

   سلام
   با توجه به اینکه سند زده شده و فرآیند آن به اتمام رسیده، امکان فسخ وجود ندارد.

 • ذبیح الله عطایی

  سلام من ۹۸اسفندبودماشین۲۰۷دنده خریدم وکالت تعویض پلاک گرفتم من اتباع هستم خودم قانونی بودم اقامت خودم مشکل نداشت تعویض پلاک به مدارک همسرم خواست هنوزپروسه پناهندگی همسرکامل نشده بودمریضی کروناه هم باعث طولانی شدمن نتوانستم به وقتش تعویض پلاک کنم وازطرفی فروشنده هم آشنابودبه من گفت تمام مداریک ماشین بگیرهروقت اقامه همسرت دورست شدتعویض پلاک کن بعداز۹ماه ماشین دست من بودشب آمده پلاک ماشین کنده برده وبعدازچندبرابرشدن قمت ماشین میگه ماشین پس بده وبه وقت خریدن نصف پول نصف طلا تحویل صاحب ماشین دادم ‌کمک کنیدمن چکارکنم

  • کارنامه

   سلام
   متاسفانه چون تعویض پلاک انجام نشده و مبایعه‌نامه هم وجود ندارد، کاری نمی‌توان انجام داد.

 • علی

  سلام ۲ ماه پیش بنده ماشین خریدم پولش رو کامل پرداخت کردم مبایعه نامه در نمایشگاه نوشتیم سند در رهن سایپا بود فروشنده گفت سندش طی مراحل اداری تا ۱۵ روز دیگه آزاد میشه برات وکالت فروش میزنم الان ۲ ماه گذشته ماشین گرون شده و میگه اون موقع ارزون فروختم سند نمی زنم در نمایشگاه مبایعه نامه قانونی نوشتیم ایا میتونه فسخ کنه و سند نزنه ممنون

  • کارنامه

   سلام
   می‌توانید با مبایعه نامه به دادگاه مراجعه و شکایت کنید.

 • حسین

  سلام خسته نباشید بنده برای اولین بار یه ماشین خریده بودم از شرکت چون صفر بود گفتم بفروشم دست دوم بگیرم دستم رابیوفته یه مشتری تو دیوار پیدا شد اومد آخر شب بود با همسرش گفتم دیگه مشتریه باهاش خیلی راه اومدم دیگه بنگاه هم نبود گفت بیادستی بنویسم خودش نوشت قول نامه رو هرچی به نفع خودش بوده نوشته اونوقت ۴۰۰ هزارتومان بیعانه داده من بخاطر این که فردا پول بیاره من نمیدونستم ده ملیون هم ضرزیان زده امضا کردیم رفت فرداشب اومد چک فردا رو آورد منم قبول نکردم حالا شکایت کرده نمیدونم چکار کنم هر چی زنگ میزنم پول نقد بیار ماشین ببر هیچ من الان پول لازم دارم نمیدونم چه کنم دادگاهم تا دوماه دیگست نمیدونم ماشین بفروشم یا نه

  • کارنامه

   سلام
   چون مبایعه نامه نوشته شده و دو طرف هم امضا کردن، عملا تنها راهی که وجود داره یا صلح طرفین هست و یا ابطال مبایعه نامه با رضایت طرفین.

 • درویشی

  باسلام
  یه ماشین خریدم درسال ۹۶ به مبلغ ۱۶ میلیون با ۴تاچک ۴ تومن و۲چک پا کردم و چک سوم به مشکل خوردم وتوان مالی نداشتم وماشین راپس دادم بعد از ۷ماه استفاده فروشنده دیگر پول به من برنگرداند؟ آیا من میتوانم شکایت کنم؟

  • کارنامه

   سلام
   اگر مبایعه نامه دوم داشته باشید برای پس دادن خودرو، بله امکان شکایت وجود داره.

 • جعفرمختاری

  سلام من سه ماه قبل پرایدمدل۹۶روپنجاه میلیون فروختم و۲۰میلیون روکه ۴۰ درصدمبلغ معامله میشه چک بیست روزه گرفتم وسندوکارت ماشین وتمامی مدارک رونزدخودم نگه داشتم تا اینکه بعدازبیست روز رفتم دفترخونه تاسندروانتقال بدم توهمون موقع که داشتیم امضاهاشومیزدیم یه هویی خریدار گفت که ۵میلیون تومن روکم میکنم بابت اینکه کولرماشین خراب بوده درصورتی که من درروزمعامله به خریداراعلام کرده بودم کولرخرابست خلاصه یک کلام گفت پنج میلسون تومن رونمیدم منم دیدم واقعاضررمیکنم سندروانتقال ندادم وپاشدم رفتم ازدفترخونه به سمت منزلم که شهرستان هست و۸۰۰کیلومترفاصله داشتم باخریدارالان ۳ماه ازتاریخ چک گذشته وهروزکه میرفتم بانک توحسابش پول نبود بلاخربعداز۳ماه صبرچک روبرگشت زدم ایاالان میتونم فسخ کنم به این دلایل؟؟؟درضمن بعداز۳ماه پیش پرایدمدل ۹۶ الان قیمتش شده ۱۰۰میلیون ایاخسارت یاماشین رومیتونم پس بگیرم ممنون ازلطفتون به راهنمایی تون خیلی نیازدارم.

  • کارنامه

   سلام
   باید حتما شکایت کنید بابت چک برگشتی

 • جعفرمختاری

  درضمن موقع فروش خودرو نام خریدار اسم منه اما مالک وصاحب اصلی توسندماشین بنام همسربنده هست ایامیشه همسرم بره شکایت کنه ازمن وخریداروبگه ماشینوبدون اطلاع من فروختن اون موقع ما به مشکل که نمیخوریم یوقت لطفاراهنمایی کنیدممنون میشم ایاازاین طریق میتونیم ماشبن مونو پس بگیریم

  • کارنامه

   سلام
   بله می‌تونید شکایت کنید. چون موردی که اشاره کردید فروش مال غیر هست.

 • سیروس

  عالی

 • سیروس

  با سلام سال ۹۷ خودرویی را خریداری کردم و قولنامه دستی نوشتیم و تمام پول را پرداخت کردم که با توجه به اینکه در شهر دیگری ساکن هستم وکالت فروش را برایم طبق قولنامه ارسال کنند ولی فروشنده فراری شده و بنگاهی که ماشین را به فروشنده من فروخته بوده قولنامه ای دارد که حق فسخ معامله در صورت عدم پرداخت پول را دارد . در حالیکه برابر ارزش ماشین سفته هم گرفته بوده از نقد کردن سفته ها سرباز زده و درخواست گرفتن ماشین را از بنده کرده. ایا ماشین به چه کسی میرسد؟

  • کارنامه

   سلام
   از طریق مبایعه نامه می‌تونید شکایت کنید و مدارک رو به نام بزنید.

 • محمد

  سلام بنده یک سال و نیم پیش یه پراید فروختم و معامله دستی نوشتیم که مبلغ دو ملیون مانده روا تا سه ماه دیگر بیاورد و بریم سند بزنیم ولی نیامد و بنده بعد چند ماه رفتم توقیف پلاک گرفتم وکالت رفته شکایت کرده به الزام به تنظیم سند ،ایا بنده میتونم بخاطر دیر کرد ایشون ماشینم رو پس بگیرم.سند و پلاک و هیچ چیزی بنامش نیست

  • کارنامه

   سلام
   خیر. البته به مفاد مبایعه نامه بستگی دارد.

 • رامین

  سلام،من یک وسیله فروختم به ی بنده خدایی و چون مدارک کامل نبود نصف مبلغ رو گرفتم و نصف آن قرار شده بعد از دادن مدارک دریافت کنم،ولی حالا بعد گذشت ۲ ماه مدارک آماده نشده که تحویل بدم،وحالا خریدار میگه باید هم خرج کرد وسیله رو پرداخت کنم،هم مبلغ فسخ قرارداد و هم قیمت روز وسیله ،و همچنین میگه پولی که دادم الان بی ارزش تر شده و باید اونم پرداخت کنی

  • کارنامه

   سلام
   به مفاد مبایعه نامه بستگی دارد.

 • رامین

  سلام،من یک وسیله فروختم به یک نفری و چون مدارک کامل نبود نصف مبلغ رو گرفتم ولی الان بعد گذشت چند ماه نتونستم مدارک رو تحویل بدم،و الان خریدار میگه باید هم خرج کرد وسیله رو پرداخت کنم و هم مبلغ فسخ قرارداد پرداخت کنم و همچنین پولی که داده الان بی ارزش تر شده و باید ضرر این پول رو هم پرداخت کنم
  حالا می‌خوام بدونم که چه ضرر هایی باید پرداخت کنم تا وسیله رو بتونم برگردونم

  • کارنامه

   سلام
   بر اساس مبایعه نامه باید عمل کنید و طرف مقابل بر همان اساس هست که می‌توانند شکایت کنند و دادگاه بر همان اساس رای به جبران خسارت خواهد داد.

 • امیر علی

  آقا من سه روز پیش یه mvm 315گرفتم همون لحظه رفتیم قولنامه زدیم کل پولو دادم(۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰) ماشینو تحویل گرفتم.
  فروشنده گفت ماشین رنگه بخاطر اسید اما تصادف نداشته پیاماشم موجوده هنوز، امروز رفتیم سند زدیم تموم، یهو زد به سرم ببرم کارشناسی خلاصه بردم و معلوم شد عقب و جلوی ماشینتون خورده رفتم پیشش زد زیرشو گفت به من چه ما معامله کردیم رفته قولنامه امضا کردی قیمتم گرفتم معلوم شد ۸۰تومن قیمت ماشینه ولی من ۱۲۰دادم دستم به جایی بند هستش؟۴۰تومن واسه من کم پولی نیست میشه برم دوبار زن بگیرم باهاش😁

  • کارنامه

   سلام
   خیر. چون سند منتقل شده نمی‌شه کاری کرد.

 • sasan

  با سلام وخسته نباشید من یه سمند بین شهری را از یکی دوستان خریداری کردم ودر قولنامه ای که به صورت دستی نوشتیم چنین شد که من تا یک ماه اینده تمام مبلغ ماشین را پرداخت کنم ومن در طول این یه ماه فقط ۳۰ میلیون پرداخت کردم ودر این حال هر دو که فقط یه قولنامه داشتیم گم کردیم و یه قولنامه دیگربه صورت دستی نوشتیم که به صورت تفوافقی هست وهیچ مبلغ در ان قید نشده است ولی هر دو قولنامه اولیه را فاقد ارزش قانونی نوشتیم و فسخ کردیم وحال طرف مقابل چون قیمت ماشین افزایش یافته از انتقال سند خوداری میکنه وحالا من شکایت کردم به وقوع عقد بیع ولی قاضی رد کرده ایا این رای درست هست ممنون

  • کارنامه

   سلام
   رای قاضی لازم الجراست و کار دیگه ای نمیشه کرد.

 • بی نام

  سلام من یه نیسان خریدم به اسم دور رنگ
  الان هم سند زدم الان بردم کارشناسی گفت ماشین تصادف داشته ستون رنگ شده
  الان من میتونم کاری کنم یا ماشن رو پس بدم

  • کارنامه

   سلام
   خیر

 • محمدی

  باسلام ۶ ماه ماشین بصورت وکالتی فروختم وخریدار پلاک تعویض کرده ولی پیگیری انتقال سند قطعی نیست چه کار باید کرد

  • کارنامه

   سلام
   از طریق دادگاه شکواییه تنظیم نمایید.

 • مرتضی پارساشکیب

  خوب وعالی ودقیق جواب سوالات روکارنامه به همه میده وواقعاتشکرازاین دقت واطمینان که جوابتون طبق قانون رسمی کشور‌وآنچه که امکان داره برای هرکسی که درمعامله اشتباه کرده ویاگولش زدن ومتضررشده میگیدچیکارکنه که درصورت امکان به حقش برسه پاسخ میدهد(کارنامه)خیلی اینجانب به نوبه ی خودم قدردانی وتشکرمیکنم وممنونم%خسته نباشید%الان خودم هم سوالی دارم چه قسمتی بایدسوالم رابپرسم که جوابموبگیرم ؟؟

 • علیرضا محمدی

  سلام خسته نباشید،من سه هفته پیش پراید ۸۵ رو خریدم ۴۰ تومن بشرط اینکه خرابی نداره
  ماشینو معامله کردیم و پولش رو دادیم،اومدیم دیدم هیچ جای سالم نداره،سپرا تعطیل،گیر بکس خراب،داخلی خراب،قفل در ها خراب،لاستیکا تعطیل حتی نخ داده،زاپاس ترکیده
  حتی ماشین روغن نداشت توش،پول شیشه جلو که شکسته بود گفت میدم نداد،معاینه نداشت،حتی خلافی ماشینشم گفت میدم پرداخت نکرد

 • علیرضا محمدی

  سه تومن هم تاحالا خرج کردم تعویض پلاک هم نشده،میخواستم ببینم میتونم شکایت کنم ماشینو پس بدم پولمو بگیرم؟

  • behnam.haji198160

   بستگی به شرایط داخل قولنامه‌تون داره

 • نادر کیانی

  من یک ماشین سمندفروختم به بنگاهی به صورت قلنامه ای الان چهار سال هست که برای تعویض پلاک اقدام نکرده . در این قلنامه از من ۲۰۰ هزار تومان بابت مالیات از من کم کرده و هزینه انتقال سند گرفته ۵۰۰ هزار تومان در صورتی که هزینه سند قطعی را من پرداخت کرده بودم و وکالت انتقال سند دارم از فروشنده قبلی؟
  بخاطر این ماشین سبد معیشتی به من تعلق نگرفت بخاطر اینکه دو پلاک به اسم من ثبت هست
  برای توقیف ماشین چون قولنامه نداشتم چند تا شاهد معرفی کردم تا ماشین و پلاک را توقیف کنم .
  اما الان دادستان حکم ازادی پلاکی که به اسم من هست را داده؟ ا
  الان می خواهم دادخواست خسارت و ذلر نگران کنم اما هیچ مدارکی که بتوانم ثابت کنم ماشین را فروختم یا اینقدر پرداخت کردم ندارم
  چون بنگاهی هیچ قولنامه ای به من نداده برای خرید ماشین از من !
  دادگاه هم چون قلنامه خرید فروش ندارم دادخواست من را رد می کنه
  به نظر شما من چه اقدامی انجام بدم
  من توی این قلنامه نزدیک به چهار میلون ذلر دارم تا به امروز .
  اگر اقدام هم نکنم دادگاه هم حکم الزام به سند و خسارت وارده صادر می کنه ؟
  در صورتی که من خسارت دیده هستم از این قلنامه
  اگر امکان داره راهنمای کنید که من چه دادخواستی بدم
  سند و مدارک ماشین و قولنامه دست خریدار ماشین هست و من هیچ مدارکی از این ماشین ندارم که فروختم و طلب دارم و خسارت دیده هستم
  ۰۹۱۱۹۷۵۵۷۵۵ نادر کیانی

 • علیرضا

  سلام بنده یک ماشین ۴۰۵ داشتم وبا یک پراید تعویض کردم مابالتفاوت ۲۱ میلیون هشتصد هزار توامان بود که بنده باید به صاحب پراید پرداخت نمایم وصاحب پراید ماشین رو به سه جا نشون داده وبنده هم همینطو وبعد توافق قولنامه نوشته شد وده میلیون کارت کشیده وده میلیو چک ۱۰ روزه و یک میلون هشتصد هم بابت تنظیم سند نگه داشتم ماشینهارو تحویل دادیم وحالا صاحب پراید بعد چهارروز درخواست فسخ معامله کرده بنده هم برای ماشین پراید هزینه گذاشته ام آیا میتونه معامله روفسخ کنه یا نه ممنون میشم راهنمایی کنین.

  • behnam.haji198160

   ببینید چه شرایطی رو در قولنامه برای فسخ معامله نوشتین و با اون شرایط می‌تونید فسخ کنید.

 • حسین

  سلام اگه بشه تا ظهر جواب بدید ممنون میشم چون میخام فسخ قرارداد کنم
  پرایدی دیروز فقط توی قولنامه بنگاه به اسم من زدن که همه مشکلاتشم گفتن شاستی تعویض و دور رنگ بعد گفتن به شاستی تعویض به نامم نمی خوره
  سه میلیونم بیانه دادم
  هنوز ۲۴ ساعتم نشده
  ولی اون سپر جلوی ماشین همون جایی که نوشته سایپا رو هم سوار شدم یهو از دستم در رفت خورد به خودرو جلویی شکست
  الان
  بنده به سه میلیونم میرسم با این که هنوز ماشین بنگاه هست

  • behnam.haji198160

   برای فسخ قرارداد باید ببینید چه شرایطی رو در قولنامه امضا کردین
   و برای خسارت جلوی ماشین مبلغی رو باید پرداخت نمایید.

 • حسن حلاجی

  سلام به کارشناس محترم:
  بنده در تاریخ ۹۹/۱۱/۱۴ سه شنبه عصر یک پراید مدل ۸۷ دوگانه فابریک که شاسی ماشین بازسازی شده و کامل دور رنگ بود فروختم به ۴۸ میلیون ..که به خریدار تمام مشخصات رو گفتم و گفتم یک ریال هم تخفیف نمیدم … و در قلنامه دستی بین خودمون هم تمام مشکلات ماشین رو گفتم و امضا کرد.. . وکالت تعویض پلاک و سند هم دادم .. پول را هم کامل گرفتم و خریدا بعد از ۶ روز یعنی در تاریخ ۹۹/۱۱/۲۰ اومده میگه ماشین رو به من گرون دادی بنگاه میگه ۳۵ میلیون و گفته سقف رنگ داره ومیگه شما به من نگفتی سقف رنگ داره.. الان گفته یا الباقی اضافه پول رو بهم بده یا میرم شکایت میکنم ..
  من کارمندم اصلا حوصله این کارها رو ندارم …خواهشا به من بگید ایا کاری میتونه بکنه من چکار کنم ممنون..
  این شماره منه لطفا کمکم کنید ۰۹۹۰۳۹۴۱۳۰۳ حلاجی

  • behnam.haji198160

   با سلام
   خودرو فروخته شده و به رویت خریدار رسیده. باید قبل از خرید کارشناس می‌گرفتند. در کل اگر شکایت کند خیلی باید دوندگی انجام دهد و به شما کاری ندارند.

 • وحید

  سلام روز بخیر دو ماه پیش معامله ای انجام دادم با شخصی و ماشین خودم ب طرف دادم و ماشین طرف رو گرفتم ب صورت معاوضه مدل ماشین من ۸۶ و ماشین اون بنده خدا ۹۳ الان بعد دو ماه طرف میگه کیلومتر ماشین کم شده و رفته تامین دلیل گرفته برای فسخ معامله که در جضور شاهدین ماشین ها دو طرف کارشناسی شدن الان ن من سند زدم ن ایشون و طرف میگه فسخ محبت کنید راهنمایی کنید متشکر

  • behnam.haji198160

   با قولنامه و مطالبی که نوشته شده فی‌مابین، می‌توانید فسخ کنید.

 • فرنوش

  معمولا هزینه فسخ معامله چقدر در نظر گرفته میشود؟

  • behnam.haji198160

   بستگی به مفاد نوشته شده داخل قولنامه دارد.

 • شهرام

  سلام خسته نباشید .
  من ماشین خواهرم رو فروختم با یک مبایعه نامه چاپی که اسم خودم و خریدار نوشته شده و کامل نخونده بودم در یک بندش نوشته شده این معامله قطعی بوده و حق برگشت از طرفین سلب میشود .
  مبایعه نامه تاریخش ۱۴۰۰/۱/۱۷ هست ۵ میلیون بیانیه داده و ۹۰ میلیون یک فقره چک به تاریخ ۱۴۰۰/۱/۱۸ و ۷ میلیون هم موقع تنظیم سند در دفتر خانه که در توضیحات به این متن نوشته شده
  مبلغ باقی مانده ۹۰ میلیون تومان به صورت چک به تاریخ ۱۴۰۰/۱/۱۸ به شماره ….. و هفت میلیون تومان در دفتر خانه موقع وکالت نقدا به فروشنده پرداخت خواهد شد .
  در مبایعه نامه ما ضرر زیان نوشته نشده است .
  چک ایشون ۱۸ برگشت زدم و این که من هم با یکی دیگه معامله کرده بودم که بخاطر برگشت چک ایشون معامله من فسخ و ۵ میلیون ضرر زیان دادم و بهش گفتم که بیا مامله رو فسخ کنیم و ضرر زیان نمیخوام که قبول نکرد من زنگ زدم و جواب نداده و امروز ۱۴۰۰/۱/۲۰ اس ام اس داده که سلام ببخشید زنگ زده بودی اگه میخوای معامله ماشین تموم بشه بیاین دفتر خانه تنظیم سند همونجا براتون کارت بکشم چک رو به خودم بدین .

  آیا من شکایت کنم میتونم این معامله رو فسخ کنم یا نه در مبایعه نامه هیچ اشاره ای به فسخ نشده فقط یک بندی که بهتون نوشتم این معامله قطعی بوده و حق برگشت از طرفین سلب می شود .

  • behnam.haji198160

   به‌خاطر شرایط مبایعه‌نامه کار شما کمی سخت است ولی چون چک ایشان برگشت خورده شما می‌توانید از این طریق طلب خسارت کنید ولی اگر شرایط پرداختی ایشان درست شده می‌توانید با توجه به شرایط، ماشین رو به ایشان بفروشید و سند رو به‌نام بزنید.

 • فائزه

  باسلام من یک خودرو فروختم که خودم شش ماه پیش بنام دوررنگ خریده بودم و خریدارماشین یک ماه پس از تعویض پلاک ادعادارد ک سقف ماشین رنگ داره . گفت تایک ماه میاد سند بزنه و دو ملیونمو بده . و حالا میگه نه تنها دوملیون نمیدم بلکه ده ملیونم میگیرم . ماشین مدل ۸۰ هست . من خودم بی خبر بودم . ایا خریدار میتونه ادعای پول یا فسخ معامله کنه ؟

  • behnam.haji198160

   خیر ایشون باید برای سند زدن پیش شما بیاید و مبلغ باقی مانده را به شما پرداخت نماید.

 • عماد

  سلام
  عبارت “فروشنده تا ده سال ضامن کشف فساد شرعی قانونی مورد معامله می‌باشد”در قرارداد قولنامه خرید قطعی خودرو در دفاتر اسناد رسمی به چه معنی است؟
  لطفاً مثال بزنید

  • behnam.haji198160

   کشف هرگونه فساد تا تاریخ تنظیم سند و تحویل خودرو مورد معامله به عهده فروشنده است. ولی بعد از تنظیم سند هیچ‌گونه حقی بابت خودرو ندارد.
   چنانچه به هر دلیلی معامله باطل باشد یا مال مورد معامله مستحق‌الغیر باشد فروشنده ضامن است.
   در هرصورت از یک وکیل می‌تونید مشاوره بگیرید.

 • emad111

  سلام
  عبارت “فروشنده تا ده سال ضامن کشف فساد شرعی قانونی مورد معامله می‌باشد”در قرارداد قولنامه خرید قطعی خودرو در دفاتر اسناد رسمی به چه معنی است؟
  لطفاً مثال بزنید

  • behnam.haji198160

   کشف هرگونه فساد تا تاریخ تنظیم سند و تحویل خودرو مورد معامله به عهده فروشنده است. ولی بعداز تنظیم سند هیچ‌گونه حقی بابت خودرو ندارد.
   چنانچه به هر دلیلی معامله باطل باشد یا مال مورد معامله مستحق‌الغیر باشد فروشنده ضامن است.
   در هرصورت از یک وکیل میتونید مشاوره بگیرید.

 • تقی

  سلام من یه ماشین روا روپار سال فروختم البته به طور قسطی و خریدار قرار کردماه ۱میلیون به من بدهد من هم قبول کردم واعتماد بعد رفتیم تعویض پلاک کارای پلاک روانجام دادیم وبرگ سبز رو گرفت حالا ۲ تا از قسطها واریز نمیکنه میگه سند قطعی لازم نیست همون برگ سبزحکم سند داره میشه راهنماییم کنین چکار کنم ممنون.

  • behnam.haji198160

   با قولنامه‌ای که تنظیم کردین می‌تونید فقط شکایت بفرمائید.

 • حمیدرضا

  سلام ماشین داشتم بایک بنده خدا ماشین به ماشین معاوضه کردیم قولنامه دستی نوشتم بد داخل قولنامه حق فحقس ندارد بعد سند ماشین تاتاریخ روز باید بنام بخورد نوشته اگر کسی تاریخ روز نیاد ۵ درصد از ماشین خسارت میخورد بعداز ۱ماه آمده ماشین میخواد میشود فحقس کند یا نه ممنونم

  • behnam.haji198160

   با توجه به بندی که در قولنامه نوشته شده راجع به عدم فسخ قرارداد
   باید ثابت شود که چه کسی برای پلاک زدن حاضر نشده
   ولی در هر صورت با توجه به عدم فسخ می‌توان به‌صورت توافقی مراحل رو پیش ببرید
   در غیر این‌صورت به مراجع قضایی می‌توان شکایت کرد.

 • سعید

  سلام من یه خودرو ۲۰۶ تو یه شهرستان دیگه دیدم با فروشنده تماس گرفتم و به شرط این که خودرو سالم باشد مبلغی بیعانه به ایشان پرداخت کردم.
  قرار شد تا چند روز دیگر بعد از پرداخت مبلغ کامل خودرو را برای من بفرستد..زمانی که پول را کامل به حسابشان واریز کردم گفتم قولنامه ای را تنظیم کند و به همراه مدارک با خودرو ارسال کند.زمانی که خودرو را تحویل گرفتم متوجه ایرادات فنی و ظاهری خودرو شدم..که همان موقع به فروشنده تماس گرفتم و گفتم خودرو را باید پس بگیرد و پول بنده را باید برگرداند که فروشنده از پس گرفتن خودرو امتناع کرد آیا بنده حق فسخ را دارم؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   اگر در شرایط قولنامه ذکر کرده باشید بله
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • بهزاد

  سلام .دیروز یه ۲۰۶ قولنامه دستی نوشتم .طرف گفت سند تک برگه ولی وکالتی بود و چندین دست وکالتی چرخیده .خودش هم گفت وکالتی بنام مادرم هست ‌خلاصه ۶ میبلیون بیعانه دادم کارت ماشین رو گرفتم .حالا مشورت کردم میگن ماشین وکالتی نخری بهتره .بهش گفتم ۶ تومن رو بده منم کارت ماشین رو بدم معامله فسخ .میگی پولت رو نمیدم خودم هم میرم کارت المثنی میگیرم .حالا من بلید چی کار کنم .میتونم روی اون کارت شکایت کنم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   اگر قولنامه دارید بله امکانش هست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • Sadegh

  سلام وقت بخیر
  بنده ماشینم را فروختم و در قولنامه بندی آمده که نوشته شده این معامله قطعی و چنانچه خودرو دارای ایراد و نقص باشد این معماله فسخ گردیده و باید ضرر و زیان طرف مقابل را به مبلغ ۱۰ درصدد بپردازد.
  میخوام بدونم مبنی بر اینکه ما ننوشتیم که ماشین به رویت خریدار در امده و بعد از امضا در دفتر خانه و گرفتن پول خریدار میتواند شاکی شود که ماشین ایراداتی دارد؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی امکانش هست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • Mbvb

  سلام ، وقتتون بخیر
  من یه ماشین هیوندا فروختم طرف از یه استان دیگه اومد و دید و پسندید و نهایتا کل پولشو دادو منم وکالت فروش و تعویض پلاک ۳۰ روز کاری دادم بهش رفت ، فرداش بهم زنگ زده گیربوکسش خرج داره باید ۵۰ ۵۰ هزینشو بدی در صورتی که قبل از معامله ماشین سالم بود و هم مکانیک تایید کرد و هم ماشین نصف روز دستش بود ، ایا امکان فسخ قرارداد وجود داره ؟
  ضمنا یه مبایعه نامه غیر رسمی با فرمت بنگاه واسه امکان جابجایی پول بین هم نوشتیم .
  لطفا راهنمایی بفرمایید ، سپاس 🙏💐

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکان فسخ وجود ندارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • نرگس

  باسلام بنده آذر ۹۹ یک پاترول خریدم و در قولنامه دستی ذکر کردم تمام مسیولیت انتقال خودرو به عهده فروشنده است که متاسفانه تعویض پلاک بسته بود و یک وکالت تام به من داد در دیماه ۹۹ برای تعویض پلاک رفتم که که ماشین در آگاهی پرونده داشت و اتاق و موتور تعویض خورده بود و به هیچ عنوان امکان تعویض پلاک وجود نداره و ماشین باید اسقاط بشه و من در ازا ماشین دادم بهش و همونجا پیام دادم بیا معامله رو فسخ کن و پول یا ماشینمو بده ولی ماشین رو فروخته و من رو از اون تاریخ داره سر میدونه ولی تمام پیام هاشو دارم که داره من رو سر میدونه. هفته پیبش رفتم اظهارنامه پر کردم. دیروز هم دادخواست فسخ معامله دادم.آیا معامله فسخ میشه؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی فسخ میشود.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مرتضی

  سلام بنده یه هفته پیش ماشینی رو فروختم طرف کامل پول در طول چند روز داد ..ولی بنده فعلا بهش مدرکی ندادم …مدارکش نیومده هنوز…الان بعد دو روز پشینون شدم میتونم ماشین رو پس بگیرم ؟ هیچ قولنامه ایی تنظیم نشده

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   توافقی است.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • محمد

  سلام بنده یک ماشین رو شیش ماه پیش بامعامله برداشتم داخل قولنامه زمان برای فسخ اعلام نشده و فقط مبلغی برای فسخ قرارداد تعیین شده ایا میتونم فسخ کنم قرارداد رو ؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • علی

  سلام
  من یه سمند خریدم که تمام رنگه،فروشنده گفت ماشین تو ورثه بوده و صاحب قبلیش دعواشون شده و با چوب چماغ و شمشیر ب جون ماشین افتادن که ب همین خاطر تمام رنگ شده،من بعد از یک روز ب تشخیص رنگ بردم و فهمیدم ماشین چپی بوده و ستونهاشم بتونه و رنگه و کارشناس گفت که باید۵تومن دیگه کم کنه،چون دروغ گفتن ب شما…..حالا میتونم ادعا کنم و اگر قبول نکنن میتونم شکایت کنم ،چون میگن برو شکایت کن،قولنامه دستی نوشته شده و من۹۰درصد پول ماشین رو دادم،وچیز خاصی نو قولنامه ننوشتیم….آیا میتونم معامله رو بخاطر دروغشون و متضرر شدنم فسخ کنم؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی میتونید معامله رو با توجه به شرایط موجود فسخ کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • سام

  ممنون از سایت خوبتون و راهنمایی هایی که میکنید، اجرتان با خدا.
  ببخشید من ماشینی خریدم، البته فقط وکالت گرفتم سند بنامم نشده، و تعویض پلاک نشده، طرف گفت این بخاطر این تاب سوختگی رنگش کردم،و تصادف هم نداشته و فقط پشتش خورده به درخت و درستش کردم. توی قراراد هم نوشت، ماشین ضربه دیده و تمام رنگ میباشدو به رویت کامل خریدار رسیده است. منم حرفشو قبول کردم، دو ناه اول همش تعمیرگاه بودم، و بعد بردم کارشناسی دیدم گفت هم ماشین چپی هست هم اتش گرفته، موم کاری هم شده و سقف هم تعویض شده،

  شکایت کردم اما، قاضی متاسفانه با بی انصافی شکایتم رد کرده چون در قولنامه نوشته شده ضربه خورده و رنگ شده، توشته، دلیل بر تدلیس نیست.

  ❌حالا مخوام تقاضای تجدید نطر کنم، به نطرتون رای به نفع من میدن؟

  ایا نوشتن ضربه و تمام رنگ بودن، در قولنامه میتونه همان چپی بودن و سوخته شدن رو نشون بده؟؟؟؟؟ لطفا زودتر پاسخم رو بدید ممنون میشم ازتون

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی متاسفانه.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • بهنام

  سلام خسته نباشید
  من یک ماه پیش یک دستگاه ۲۰۶ سه تیکه رنگ خریدم و حتی تشخیص رنگ هم نرفتم ولی امروز متوجه شدم ک سقف ماشین هم رنگ داره و فروشنده زیر بار نمیره میگه دست خودتون حتما چپ کرده
  آیا میتوانم ادعای جبران خسارت کنم و فسخ کنم معامله را؟
  ایا کارشناس مرجع قضایی میتواند تشخیص دهد ک ماشین قبل از تاریخ قول نامه من رنگ خوردگی داشته ؟
  ایا اینکه میگن رنگ ماشین تا۲۴ساعت معتبره و شاید شخص ب هر دلیلی تشخیص رنگ نره بعد از یکماه متوجه شود میتونه از خیار غبن استفاده کند؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی متاسفانه با توجه به زمان زیادی که گذشته نمیشه کاری کرد شما باید زودتر کارشناس میگرفتید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • کرمانشاه

  سلام بند پراید را به مبلغ۵۰ملیون فروختم ولی قولنامه نکردیم طرف بعد از ۱۰روز اوردش پس میگه نمیخوام و مبلغ ۴۵ملوین پرداخت کرده ایا میتونم ازش شکایت کنم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • امید

  سلام بنده ۲۰ روز پیش با شخصی خودرو ها رو معاوضه کردیم.و در توضیحات خود شخص نوشته به روئیت کامل هر دوطرف با رضایت کامل رسید، ومعامله قطعی میباشد در مورد فسخ هم چیزی ننوشتیم با قولنامه دستی.حالا بعد ۱۲ روز رفته اظهار نامه نوشته که فسخ شه به دلیل روغن سوزی فنر دنده. همه رو هم به دروغ نوشته چون پشیمون شده ماشینش گرونتر شده.ما همه مدارک رو هم به هم تحویل دادیم ولی سند نزدیم. من نمیخوام خودرو رو بر گردونم. ایا ایشون میتونه کاری پیش ببره؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • امید

  ممنون میشم راهنماییم کنین. بعد از اظهار بنده هم جواب اظهار دادم که معامله قطعی بوده و به روئیت شما در اومده و موظف هستین تنظیم سند کنین، کهامروز متوجه شدم شکایتش رو پیگیری کرده. من هم ۲۰ روزه خودرو رو تحویل دادم و تحویل گرفتم خودرو رو از ایشون. و میخوام که سند رو انتقال بدن ولی نمیان و میخوان فسخ شه ولی من نمیخوام. خودرویی که به ایشون دادم هم میخوام سریع سندش رو بزنم و پلاکم رو بر دارم ولی ….ممنون میشم راهنماییم گنین

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بهتره به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • محمدرضا

  سلام
  من امروز یه ماشین معامله کردم
  به کارنامه زنگ زدم
  گفتن تو سایت ثبت نام کن
  تو سایت زده بود بازه زمانی ۲ تا ۴
  بعد تو سایت دیوار به چند کارشناس زنگ زدم
  سرشون شلوغ بود
  فروشنده گفت به این شماره زنگ بزن
  کارشناس اومد
  دستگاه زد و کلی کار کرد
  گفت ماشین بی رنگه مشکل نداره
  منم اعتماد کردم رفتیم برای وکالت گرفتن
  بعداز ظهر ماشین رو آوردم برای چکاپ
  فهمیدم ماشین چپیه و کلی جاهاش عوض شده
  من به حرف کارشناس اعتماد کردم و قرار داد درست و حسابی ننوشتم
  فقط نوشتم پول به طرف مقابل دادم
  حالا میخوام ببینم میتونم شکایت کنم یا نه
  آگهی طرف تو سایت دیوار بوده که ماشین بی رنگ هست
  البته الان پاکش کرده
  میشه شکایت کرد

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله حتما به مراجع قضایی شکایت کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • محمد

  سلام.ماشین فروختم .کامل به رویت خریدار رسیده گفتم ماشین دورنگ هست.تو قول نامه هم قید شده معامله قطعی هست.خریدار دایم داره تماس میگیره ماشین نمیرزه.درصورتی که زیر قیمت کارشناسی فروختم ایا میتونه شکایت کنه و فسخ کنه .تا چند روز میشه فسخ کرد

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   اگر مواردی غیر از اون مواردی که در قولنامه ذکر کردید وجود داشته باشد باید ضرر و زیان ایشان رو بدید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مریم

  سلام ماشینی راخریده ام حالا فروشنده به دلایلی نمیتواند تعویض پلاک کندو سند بزند،من هم کلی خرج ماشین کرده ام،اگر بخواهم ماشین را پس بدهم این مالغی که هزینه کرده ام چه میشود؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   باید از ایشان دریافت کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • صدرا

  با سلام، امروز ی ماشین فروختم داخل نمایشگاه به خود نمایشگاه دار که البته ادعا میکرد ماشین رو برای ی نفر دیگه میخواد نظر من روی ۳۳۰ بود ولی اون میگفت ۳۲۷ با کلیه هزینه ها
  ازش پرسیدم یتی ۳۲۷ دست منو میگیره گفت بله
  بعد که امضا کردیم قولنامه رو اعلام کرد که حدود ۴ تومن هزینه انتقال سند و ۱تومنم هزینه بنگاه میشه که باید بعدا پرداخت کنید گفتم شما که گفتین هزینه ای دیگه نباید بدم گفت همه جا هزینه انتقال سند با فروشندس
  گفتم خب اصلا فسخ کن قراردادو گفت دیگه امضا کردی و معامله انجام شده
  میخواستم بدونم با توجه به اینکه فعلا ۲۰۰ تومن پیش پرداخت به حسابم واریز کرده و مدارک خودرو هم کامل بهش ندادم میتونم فسخ کنم و جریمه فسخش چقدر هس؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   امکان فسخ وجود دارد و بستگی به مواردی که در قولنامه نوشتید دارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مهدی

  با سلام اینجانب سمند مدل ۹۱ خریدم و ۱۰۰ کل پول را دادم و سند زدند ولی همان روز فهمیدم کامل رنگ هست خودش فردی را برای تشخیص رنگ آورد و ما روی اون که دیدیم خریدیم بعد فهمیدیم دستشون تو یه کاسه بوده و ماشین ایراد فنی هم داره آیا میتونم شکایت کنم حتی به من قول نامه هم نداد ولی شاهد دارم. اگه میشه راهنمایی کنید

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله به مراجع قضایی ازشون شکایت کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • امین

  سلام خسته نباشید من یه خودرو ۲۰۶ خریدم صاحب سند ایران نیست و نفر بعدیکه به من داده نمیتونه سند انتقال بده باید چیکار کنیم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   باید از طریق سفارت برای نقل و انتقال اقدام کنند.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مهدی

  سلام من یک ماشین پژو پارس خریدم مبلغ ماشین ۶۵ میلیون بود که با شرایط شده ۷۲ میلیون و من مبلغ ۴۵ میلیون پرداخت کردم و ماشین تحویل گرفتم ولی به دلیل مشگل مالی که خوردم قادر نیستم الباقی مبلغ پرداخت کنم آیا میتوانم معامله فسخ کنم و یک روزه معامله شده

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی باید ضرر و زیان طرف مقابل رو بدید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • محراب

  سلام من یک ماشین خریدم بنده خدا بهم گفت ک سالمه الان ک اومدم کارشناسی میبینم ک شاسی هاش خیلی خرابه واینکه چپی هست میتونم بعد دو یا سه ماه پس بدم بهش ممنون

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی اگر در قولنامه ذکر شده باشد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • فریبرز

  سلام بنده یه خودرو ۲۰۶ طی فروش فوقالعاده برنده شدم چون پول نداشتم به قیمت ۱۰۰تومن فروختم. طرفی که از من خرید ۷۰تومن داد بهم که من ۲۰۶و بیارم و یه قولنامه ی دست نوشته بینمون نوشته شد که من ماشین رو به قیمت هفتاد میلیون فروختم باقی مانده پول هم قرار شد بعد این که سند زدم بهم بده سند یک سال رهن ایرانخودرو بود برای این که خریدار رفیقم بود اعتماد کردم و هیچ قولنامه ای درباره ی باقیمانده نوشته نشد حالا یک سال شده طرف زده زیرش راهی داره من فسخ کنم بعد یه سال
  در قولنامه هیچ حرفی در مورد فسخ و ضرر و زیان نوشته نشده سند و پلاک به نام خودمه

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   کل معامله شما غیر قانونی بوده و شما اصلا نمیتوانید یک خودروی سند در رهن رو خرید و فروش کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • عادل

  با سلام بنده حدود ۳ ماه پیش یه پژو خریدم و تشخیص رنگ نبردم وفروشنده گفته که سه تیکه رنگ دارد منم خریدم بعد از دوماه بردم بنگاه برا فروش گفتن شاسی هاش ضربه خوردند منم با ۱۰ میلیون ضرر فروختم تو قولنامه هم نوشتیم که معامله قطعی است وماشین به رویت خریدار رسید حالا بعد از بیست روز بنگاه دار زنگ زده میگه ماشینو بردم تشخیص رنگ میگن که اتاق تعویض هست میگم ماشین را بده بهم پولتو میدم میگه من خرج ماشین کردم منم گفتم بده شکایتم بکنه لطفا راهنمایی بکنید تکلیف من چیه می تونه شکایت بکنه و اگه شکایت بکنه دادگاه چه براش میزاره ممنون

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بستگی داره که شما در قولنامه ذکر کرده باشید دادگاه رای رو به شما می دهد اگر نه که شما باید ضرر و زیان ایشان رو پرداخت کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • آرش

  سلام وقت بخیر. من یه ۲۰۶ خریدم بعد از دو هفته که رفتم تعویض پلاک متوجه شدم که شماره اتاق ماشین دست کوب هست و اتاق تعویض شده. آیا الان میتونم از فروشنده شکایت کنم و ماشین رو برگردونم؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • رهام

  سلام بنده یک ماشین رو به شخصی فروختم در قولنامه خسارت دیرکرد تعیین نکردیم قرار شد ۱۵ میلیون در تاریخ معینی بدهد و الباقی در روز محضر ولی متاسفانه بدقولی کرد و پول پرداخت نشد با مراجعه به خریدار پشت قولنامه تاریخ جدیدی برای تسویه معین شد و قرار شد در صورت پرداخت نشدن پول در تاریخ معین معامله فسخ بشود و خریدار مبلغ ۲۰ میلیون به فروشنده پرداخت کند با امضائ و اثر انگشت خریدار و بدون حضور شاهدی . آیا میتوانم فسخ کنم و برای فسخ و شکایت کجا مراجعه کنم . خیلی ممنون از راهنمایی شما

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • مجید

  سلام خسته نباشید بنده یه ماشین فروختم به نمایشگاه ک خبر نداشم شاسی تعویض شده و فقط میدونسم ضربه داره توی قولنامه نوشتیم ک ضربه دارد الان رفتیم کارشناسی خودرو و معلوم شده ک شاسی تعویضه و حالا خریدار ک نمایشگاه هست میخواد سر همین ۳۰ درصد کل معامله رو از من بگیره آیا میتونه بگیره یا نه؟توی قولنامه زمان فسخ ۲۴ ساعت بعد توقف ماشین توی نمایشگاه نوشته شده..لطفا جواب بدید دارم خیلی ضرر میکنم نمایشگاهیه خیلی زبون باز و کار بلده لطفا راهنماییم کنید

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر در قولنامه همچین عدد و رقمی رو ذکر کردید بله میتونن ازتون دریافت کنن چون امضا و انگشت دادین.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • محمد

  با سلام
  بنده سه روز پیش یه ماشین از اصفهان گرفتم غیر حضوری باتوجه به گفته های فروشنده از ماشینش ک فنی همه چی ب شرط چند نفر آشنا داشتم فرستادم ماشین رو تحویل گرفتن برام قولنامه دستی نوشتن برام بارگیری کردن فرستادن
  اما ماشینی ک دستم رسیده اصن جون نداره ،شاسی شکسته،اتاق جوش وبتونه داره،کرون بیلش شکسته و روغن ریزی داره اتاقش پوسیدگی داره تازه معاینه فنی هم بجای این ماشین از ماشین دیگ ای رو فرستاده
  البته وویس های ک واتساپ برام فرستاده رو دارم گفته موتور شاسی گیربکس کرون بیل ب شرط پولاشو هم همون موقع زدم ب حسابش ماشینم همون لحظه وکالت زده به اسمم
  اما با دغل بازی و فریب ماشین رو بهم فروحته الان میتونم ماشین رو بهش برگشت بدم؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر در قولنامه ذکر کرده باشید بله و در غیر اینصورت به مراجع قضایی جهت طرح شکایت مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • دانش

  سلام من یه ماشین تو چیتگر فروختم مبایعه نامه نوشت وبراش تاریخ معین کرد و مبلغ۵۰۰هزار به من بیعانه داد اگر در تاریخ تعین شده در دفتراسنادرسمی تعین شده حاضر نشه میتونم گوهی عدم حضور بگیرم وفسخ کنم با خیارتاخیر ؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • سعید

  من یه ماشین فروختم، قولنامه رسمی کردیم و ماشین تحویل دادم و قبلش همه موارد سالم بودن و خریدار چک کرده، تو قول نامه حرفی از خسارت زمان پشیمونی معامله ننوشتیم، میتونه یکطرفه خریدا. فسخ کنه؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر این امکان وجود نداره
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • حسین

  سلام تقریبا ۷روز پیش ماشین خریدم ولی امروز فهمیدم ماشین سقفش تعویض از روی ستونها ولی هنوز تعویض پلاک نکردیم و در قولنامه چیزی در مورد رنگ ذکر نکردیم فقط نوشتیم ماشین دوتیکه نباشد من میتونم شکایت کنم

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکان شکایت وجود داره و خودروی سقف و ستون تعویض هم خودروی دو تکه محسوب میشه.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • علی

  سلام وقت بخیر،بنده ۲ماه قبل ماکسیما ۸۱ رو به مبلغ ۴۰۰ملیون به شرط یک کف دست رنگ و ۱۰۵هزار تا کار خریداری کردم،چون شب بود ۱۰مایون بیعانه دادم تا فردا به کارشناس نشان بدم ولی به قدری دیر امدن سر قرار که وقت بانک و دفترخانه کم مونده بود تموم بشه،به همین خاطر اول پول و سند رو زدیم بعد رفتیم ماشین رو ببینیم،ماشین که نشان کارشناس دادیم ۵ لکه رنگ در اومد،من به فروشنده گفتم ایشونم گفتن که قبل خرید مشان میدادی و قبول نکرد با تو جه به اینکه ۴۰روز وقت پلاک و سند گذاشته بودن مجبور به تعویض پلاک و سند زدن شدم،البته بعد ۴روز تامین دلیل و اضهار نامه فرستادم و کارشناس دادگستری ۱۵۰ملیون اختلاف قیمت ماشین سالم و معیوب نوشت…
  ممنون میشم بگین ایا میتونم کاری انجام بدم یانه؟؟؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله میتونید از ایشون خسارت دریافت کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • ناصر

  سلام ماشین و دو روز فروختم در بند قولنامه نوشته شده ۴۸ ساعت تضمین موتور آیا بعد ۴۸ ساعت می‌تواند فسخ معامله کند

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • مبینا

  سلام
  ماشین صفر گرفتم، قبل تنظیم قولنامه نمایشگاه دار گفت ک همه مدارک رو داره، چون اشنا بود دیگ ندیدیم مدارکو. تمام پول ماشینم جز پنج تومن دادیم.
  بعد امضای قولنامه به من گفتن که ۵روز تا ۱۵ روز طول میکشه تا مدارک ماشین از شهر دیگه بیاد! چون اشنا بود گفتم باشه و توی قولنامه هم ذکر شده که فروشنده و خریدار ملتزم هستند ظرغ مدت ۱۵ روز نسبت به تنظیم سند اقدام نمایند و در غیر اینصورت نمایشگاه هیچ مسئولیتی نخواهد داشت(فروشنده خود نمایشگاست) اما حالا از ۱۵روز گذشته و هی امروز فردا میکنه و میگه مدارک نیومده!
  توی قولنامه هم نوشته تمام خیارات ساقط شده
  حالا راهی هست که قولنامه رو فسخ کنم یا نه؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله با توجه به شرایط موجود امکانش وجود داره
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • ایمان

  سلام بنده دیروز خودرویی رو معتوضه کردم و در قولنامه قید کردم که قرارداد قطعی و غیر قابل برگشت حالا امروز امده و میگه خانمم خوشش نیامده و فسخ کنیم ایا من میتوانم فسخ نکنم؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   با توجه به قولنامه بله.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • یحیی

  با سلام. فروردین ماه امسال یه خوردو سمند به یه بنده خدایی فروختم و قرارداد دستی نوشتیم. داخل قرارداد زدیم که ماشین سالم به فروشنده تحویل شد و هرگونه هزینه بابت خودرو از تاریخ تحویل برعهده مشتری می باشد. قبل از تنظیم قرارداد هم به یک مکانیک نشان دادیم که تعمیرکار گفت صدای ریزی در موتور وجود دارد و فعلا نیازی به تعمیر نمی باشد. بصورت شفاهی هم به خریدار گفتم که ماشین دوبار واشر سرسیلندر زده و تعمیر شده.وکالت تعویض پلاک هم دادم . پلاک تعویض شد. الان رفته شهر خودشون و موتورش را باز کرده و سیلندر و سرسیلندر را تعویض کرده و خرجهای دیگه که جمعا به قول خودش میگه ۱۴ میلیون پانصد. آیا میتونه خرجش را که ۴ ماه ازتاریخ تعویض پلاک گذشته از من بگیره یا معامله را فسخ کنه؟ در ضمن برای سند محضری هم مبلغ ۱ ملیون و ۳۰۰ از کل مبلغ کم کردند و ندادند با توجه به قانون جدید که نیازی به تنظیم سند در دفاتر ندارد میتونم ازشون بگیرم. ممنون

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر این امکان وجود نداره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • علی

  یک پیکان قدیمی به اسم کلکسیون به یکی از اقوام فروختن به قیمت ۱۱۵ میلون قولنامه چاپی که داخل بنگاه زده شده فقط نام خریدار و فروشنده و نوع و مدل ماشین هست،در یکی از بند ها مثل تمام قولنامه های چاپی امده خریدار ماشین را دیده و صحت فنی و بدنه را تایید کرده،بعد مشخص شده ماشین دور رنگ است و ارزش ان بیشتر از ۳۰ میلیون نیست،داخل قولنامه هم چیزی راجب مشکلات ماشین ذکر نشده،میتونیم فسخ یا شکایت کنیم ؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • حمید

  با سلام من یه خودرو معامله کردم بعد ۲۰روز که به تعویض پلاک رفتم متوجه شدم که سینی زیر ماشین عوض شده شماره بدنه ماشین با سند هم نمیخونه از اون بدتر متوجه شدم که هردو شاسی تعویض شده و در قولنامه هم ذکر نشده به نوعی کلاه گذاشته سرم شکایت هم کردم جریان این معامله چی میشه ممنونم جواب بدین

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   فروشنده موظف است تمام پول شما رو برگردونه و مورد معامله فسخ میباشد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • Samid

  سلام ما یک ماه پیش یه نیسان خواستیم معامله کنیم قولنامه نوشتیم مبلغ ۲.۵ملیون ضررزیان نوشتیم برای فسخ قرارداد مبلغ ۵ملیون پیش دادیم قرار شد فرداش بریم دنبال کارای سند که برای ما جوردرنیومد وقرار رو گذاشتیم برای پس فردا ولی اون آقا پس فرداییش فروخته بود ماشینو الان ۵ ملیون مارو هم نمیدهچه برسه به ضررزیان چیکار میتونیم بکنیم هنوز قولنامه رو هم داریم

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • میثم

  با عرض سلام وخسته نباشیدخدمت کارشناسان محترم
  بنده یک ایسوزو پنج تن فروختم ومبلغ ۹۰میلیون بابت تحویل سند گذاشتم
  ولی خریدار متاسفانه بعد از پنج الی شش روز رفته شکایت کرده (تامین دلیل )که ماشین عیب مخفی داشته ومن متوجه نشدم .و معامله رو قبول ندارم ورفتم تعمیرگاه بهم گفتن ۹۰ میلیون خرج داره (جواب کارشناس دادگاه وتشخیص داده که عیب مخفی در موتور وگیربکس وجوددارد)البته ایشان قبل از خرید ماشین رو بردیم تعمیرگاه گفتند هیچ مشکلی ندارد و درقولنامه درج شده که معامله درصحت سلامت جسمانی و روحی کامل ودرحضور شاهدین انجام گرفته و معامله قطعی است
  لطفا اینجا دو موضوع وجود دارد لطفا راهنمای کنید
  یک آیا ایشان میتواند معامله رو فسخ کند یا نه
  دوما تکلیف سند که دست من هست وایشان حاضر نمیشه پول نودمیلیون پرداخت کند.اینجا تکلیف من چیست .سپاسگذارم اگر جواب کامل دهید.

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   با مشورت با وکیل و با توجه به مدارکی که در دست دارید برای احقاق حق خودتون به همراه قولنامه یه دادگاه مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • مهدی

  با سلام وخسته یه ماشین پراید پنجشنبه غروب پسند کردم داخل بنگاه قولنامه نوشته شد امضا کردم مبلغ دو میلیون پیش دادم ولی ماشین داخل بنگاه بود جمعه تماس گرفتم گفتم پولم جور نشد ماشینو نمیخوام الان دو میلیون پیش پس نمیدن پیگیر بشم اتحادیه به پولم میرسم
  تشکر تشکر

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بستگی به قولنامه ای که نوشتید دارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • مصطفی

  سلام
  من با یک بنگاه دار معامله کردم، قرار شد ماشین من رو با ماشین خودش معاوضه کنه و مبلغ ۸۰ میلیون من بهشون سرانه بدم.
  قرارداد رو به من تحویل نداد و معامله ما هم انجام نشد، اما فسخ قرارداد و ذکر نکرد، آیا میتونه شکایت کنه یا به هر دلیلی چون قرار داد فسخ نشده از من پولی دریافت کنه؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر امکانش وجود نداره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • Mtanin

  سلام، دیروز یه خودروی روآ مدل ۸۷ رو با یک پراید مدل ۸۵ معاوضه کردم ۵تومن هم سر دادم، فروشنده پراید منو فریب داده و ماشین کلی ایراد داره و من بعد از پرس و جو فهمیدم فروشنده پراید دلال ماشین هست. هنوزم ۲۴ ساعت از معامله نگذشته ولی دیگه جواب تلفنمو نمیده. میتونم ماشین و پولمو پس بگیرم؟ میتونم قانونی اقدام کنم؟ تورو خدا کمکم کنید.

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • رضا

  سلام لطفا به سوالم جواب بدین.خیلی مهمه.
  من ۲۰۶ سفید داشتم که با یه پراید ۱۱۱ مشکی معاوضه کردم و ۱۵ تومن هم سر گرفتم….طرفین متعهد شدن ظرف ۲ ماه کار انتقال سند و پلاک رو انجام بدن…۲۰۶ من سند و پلاکش به اسم خودمه..ولی صاحب سند و پلاک پراید مال فردیه که قبلا فوت شده…الان من میتونم بعد از دو ماه معامله رو فسخ کنم؟..لطفا راهنمایی کنید.

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بستگی به شرایطی که در قولنامه ذکر شده دارد و امکانش هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • حسین محمدزاده

  سلام یه ماه پیش یه ماشین فروختم ماشین تقریبا صفر ۱۵تا کار خودم صفر دراوردم بعد امروز زنگ زده نوک کاپوت رنگ داره من میتونم قبول نکنم

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر در قولنامه ذکر کردید خیر.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • حسین محمدزاده

  سلام نزدیک یه ماهه ماشین فروختم ماشین صفر بود تقریبا بی رنگ الان میگه یه وجب رو کاپوت رنگه ماشین فقط قول نامه نوشتیم میتونم قبول نکنم وآیا میتونه حق فسخ بگیره

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر در قولنامه ذکر کرده باشید بله این امکان وجود دارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • مهدی

  با سلام من یک ماه پیش ماشین اتوماتیک خریداری کردم البته با ماشین خودم معاوضه کردم و مقداری پول سر دادم اون بنده خدا کلی تعریف از ماشین کرد و اظهار داشت که کلیه وسایل مصرفی تعویض شده ولی بعد از ۲ هفته متوجه شدم که هم گیربکس ایراد داره و هم وسایل مصرفی هیچ کدام تعویض نشده به همین دلیل کلی ضرر کردم حالا خواستم بعد از یک ماه معامله را فسخ کنم آیا میشود،

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر در قولنامه ذکر کرده باشید بله امکانش وجود داره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • Wolf

  وقت بخیر
  یک ماه گذشته پرایدی از شخصی که در نمایشگاه ماشین کار میکند خریداری شد،داخل قولنامه نوشته ذکر سه تیکه رنگ ذکر شده که بعدا فهمیدم بیشتره،هفته گذشته برای فک پلاک مراجعه کردیم ،در بازدید خودرو افسر مربوطه گفتند شماره زیر صندلی دستکاری شده و مجوز تعویض پلاک را ندادن
  حالا میتونم معامله را فسخ کنم یا نه؟گویا نمایشگاه ماشین و فروشنده (همکار هم هستند)از این مطلب مطلع بودنند ولی ابراز بی اطلاعی میکنند .
  باید شکایت کنم ؟عنوان شکایت ؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله فروشنده موظف است خودرو رو به نام شمما نقل و انتقال دهد و در غیر اینصورت باید مبلغ دریافتی رت عودت دهد اگر انجام نمیدهد به شورای حل اختلاف جهت طرح شکایت مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • نگار

  سلام خوردرویی رو خریداری کردیم و نصف مبلغ رو پرداخت کردیم کمتر از یک هفته موتور ماشین به کل از کار افتاد و ۱۳ تومن هزینه برداشت ما میتونیم معامله رو فسخ یا اینکه مبلغ رو از مانده مبلغ معامله کم کنیم؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   این شرایط باید به صورت توافقی انجام بشه بین شما و مالک قبلی خودرو.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • Asefg

  سلام
  بنده یه ماشین خریدم و با وکالتنامه تعویض پلاک انجام دادم و مبلغ پنج میلیون برای سر سند گذاشتیم حالا بعداز دوماه میگه سند نمیخواد پولو بفرست. البته سند بنام خودش هم نخورده
  الان تحدید میکنه که جلوی ماشینو میگیرم من باید چیکار کنم؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   طبق توافق انجام شده و شرایط ذکر شده در قولنامه پیش برید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • حسن محمدی

  سلام وخسته نباشید
  من خودرویی خریدم که کارت سوختش مال خودروی دیگری است،آیا به این علت میشه معامله رو فسخ کرد

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر امکان پذیر نیست
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • نسرین

  سلام وقتتون بخیر من پارسال همین موقع یک ماشین سمند ال ایکس به یک اقا فروختم و قولنامه دستی نوشتیم و ۱۱۵تومن رو ریخت به حسابم و ۱۰۰تومن دیگر رو گفت بزار بعدا و قولنامه را رفت کپی بگیره دیگر نیاورد و یک سفته ۱۸۰میلیونی به من داد و من تعویض پلاک رو محضری به اسمشون کردم ولی وکالت قطعی ندادم حالا دربه در دنبال طرف میگردم و ماشین هم چند جا دست به دست شده حالا میخواهم بدانم میتوانم شکایت کنم وقتی قولنامه ندارم و تنها چیزی که دارم سفته هایم است؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   به مراجع قضایی جهت طرح شکایتتون مراجعه کنید.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 • حسینی

  سلام
  یک خودرو فروختم خریدار سه میلیون ودیعه داد که فرداش مابقی پول رو برام بزنه و حق انتقال ده روزه پلاک رو دادم ممکن هست تو این ده روز بگه ماشین موتوری یا بدنه مشکل داره و بیاد معامله فسخ کنه البته برای فسخ مبلغ ضرر و زیان تعیین نکردیم
  ممنون میشم جواب بدین

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   به صورت توافقی که در اون زمان بین خودتون انجام دادین هست.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 • مهدی شمس

  سلام وقت بخیر ماشینی رو به یک بنگاه دار فروختم و
  قولنامه نوشتیم و گفت مهر نمایشگاه نیست چند روز دیگه بیا قرار شد پول رو بزنه به حسابم بنده هم ماشین و مدارک رو بهش دادم البته برگ سبز دست خودمه بعد مراجعات مکرر نه ماشین رو پس میده نه پول داده منم قولنامه ای دستم نیست الان نزدیک به یکسال میشه البته خودم هم نبودم که بتونم پیگیری کنم الان باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   به پلیس و مراجع قضایی
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 • محمد

  سلام
  ماشین خریدم بعد از ۲۴ ساعت متوجه شدم ماشین ایراد داره در قولنامه حق فسخ نوشته نشده می تون پس بدم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش وجود داره
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 • محمد

  سلام
  ماشین بعد از ۲۴ ساعت حق فسخ دار اگه ایراد داشته باشد
  ولی در قولنامه حق پشیمونی نوشته نشده است
  ماشین تحویل خریدار داده شده خریدار می تواند پشیمون بشه

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   باتوجه به قولنامه ای که ایراد کردین خریدار میتونه در زمان قید شده خودرو رو برگردونه و چون پشیمانی ای قید نشده مبلغی هم فروشنده نمیتونه دریافت کنه و باید کل مبلغ رو به خریدار برگردونه.
   سپاس از لطف شما
   در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید

 • فریدون

  سلام بنده۱۲روز پیش یه ماشین چینی خریدم به شرط یه لکه رنگ حالا بردیم کارشناسی ۳تیکه رنگ داره تو قولنامه هم نوشتیم که کجا رنگ داشته اگه جایه دیگه رنگ بود ۳۰تومن باید پرداخت کنه سندم زدیم بنام خودم حالا میتونم ضرر زیان ازش بگیرم.ممنون میشم جواب بدین

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله با توجه به قولنامه این امکان وجود داره.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 • بروجردی

  قولنامه تنظیم شده و در آن زمانی برای فسخ نوشته نشده است ، خریدار در دو نوبت پول واریز کرده اما قسط آخر را نمی تواند واریز کند ، مبلغ ۲۰ میلیون پرداخت کرده و ۵ میلیون ضرر و زیان نوشته شده است که تا تاریخ مشخص شده پرداخت کند که متاسفانه پرداخت نکرده و الان حدود ۱ ماه هست که جواب تلفن نمی دهد و محل خریدار هم مشخص نیست ، آیا می توان قرارداد را بدون جضور خریدار فسخ کرد و ماشین را فروخت؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   لطفا به شورای حل اختلاف برای طرح دعویتون مراجعه فرمایید.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 • امید

  سلام یه پژو ۴۰۵ مدل ۸۸ خریدم قولنامه نمایشگاه داره به مدت یک هفته ماشین رو بردیم جهت تعویض پلاک میگن شکایت آگاهی رو ماشین هست به علت قطعه گذاری در شاسی و فروشنده هم میگه به من ربطی نداره لطفا راهنمایی کنید که چه کاری کنم

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   فروشنده موظف است که مراحل نقل و انتقال رو کاملا برای شما انجام بده و در صورت عدم توانایی این کار باید مبلغ پرداختی رو به شما برگردونه.
   سپاس از دلگرمیتون با ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 • شیدا

  سلام من ی دونه ماشین خریدم کارشناس گفتش چند جا رنگ و تعویض شده بعدش این اقا قسم میخوردش که تعویض نشده و دروغ میگه همین امشب بردم چند جای دیگه گفتن بله تعویض و رنگ داره حالا من میتونم‌ازشون شکایت کنم‌که دروغ گفته یا همه جا بردم ۱۰ ملیون زیر قیمت این اقا رو میگن چیکار باید بکنم

 • نوید

  آقا من معامله یه ماشین و کردم ۶۵۰ میلیون و ۱۰ تومن بیانیه دادم که تا ۱۰ روز پول جور شه ماشین و بردارم الان پولم جور نشده اصلا هم اطلاعی از قوانینش ندارم در ضمن تو قول نامه ضرر زیان ننوشتیم میشه راهنمایی مون کنین که الان چطور باید فسخ کنیم معامله رو وده تومن من چی میشه؟؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   با هماهنگی با فروشنده و توافق طرفین میشه این کار رو انجام داد و بستگی به هر دو شخص داره.
   سپاس از لطفتون، درکنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 • نگار

  سلام
  ما یک خودروی pk تصادفی را فروختیم و در قولنامه کاملا ذکر شده که خودرو تصادفی است و خریدار آنرا رویت کرده و در آینده هیچ ادعایی ندارد ،اما حق فسخ در قولنامه ذکر نشده و خریدار تمام شرایط را پذیرفته و امضا کرده و پول را واریز کرده و یک میلیون را برای بعد از تعویض پلاک نگه داشته . اما بعد از دو ساعت پشیمان شده و میگوید خودرو گیج میزند و قصد شکایت کردن دارد در صورتی که میدانسته خودرو تصادفی است .
  آیا خریدار میتواند شکایت کند ؟ و حقی دارد ؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر با توجه به شرایط موجود خریدار خودرو رو رویت کردن و شکایتشون به جایی نمیرسه.
   سپاس از لطفتون، درکنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 • Sam

  من ماشین صفر مبایعه نامه نوشتم ور درمبایعه نامه چاپی یک قسمت دست نویس نوشتیم معامله غیر قابل فسخ طبق توافق طرفین حالا اومده میگه یه قسمت ماشین رنگ داره من پول رو هم گرفتم و وکالت تعویض پلاک دادم از طرفی هم من از این قضیه بی خبر بودم چون ماشین صفر از نمایندگی گرفتم و در مبایعه نامه چاپی نوشته شده بود که وضعیت فنی وبدنه به رویت خریدار رسیده حالا چکار کنم؟؟؟؟؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   باتوجه به شرایط ذکر شده امکان فسخ معامله وجود ندارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • پایا

  سلام
  من یه ماشین فروختم که اول قولنامه دستی با خریدار نوشتیم . ولی خسارت تعیین نکردیم . چون طرف ظاهر موجهی داشت اعتماد کردم . بعد هم وکالت تعویض پلاک دادم . الان یه بخشی از مبلغ که مانده بود برای دفتر خونه هنوز پرداخت نکرده و چون اخبار اعلام کرده که دیگه نیاز نیست بریم دفتر خونه ، خیالش راحته که دیگه کارش گیر نیست و نمیاد تسویه حساب کنه . اگه من ازش شکایت کنم امکانش هست که بتونم قرارداد را باطل کنم و ماشینو پس بگیرم ؟ در ضمن وکالت تعویض پلاک را به نام خواهرش زدیم و خود اون آقا این مسئله رو پشت برگه قولنامه ای که نوشتیم قید کرده و امضا زده
  با تشکر

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • کرامت دستانی

  سلام من حدود ۱سال قبل یه ماشین گرفتم موفع معامله سادگی کردم وبه طرف اعتماد کردم استعلام نگرفتم فروشنده به برگه استعلام که حدودا مال ۴۰روز قبل بود بهم نشان داد ومن هم سادگی کردم معامله صورت گرفت بعد ۳ماه رفتم تعویض پلاک بکنم که استعلام که گرفتم دیدم متاسفانه ماشین از طرف اداره قاچاق کالای آبادان شکایت رو ماشینه هست الن چند ماهه که ماشین توقیف شده به نظر شما کارشناس محترم تکلیف من چیه باتشکر

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   فروشنده موظف است پاسخگو باشد و مشکل رو حل نماید چون توقیف رو باید ایشون برطرف کنن و در صورت برطرف نشدن کل هزینه دریافتی رو عودت بدهند.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • مرتضی

  سلام من یه خودروی ۲۰۶ اس دی رو به صورت اقساط هر سه ماه ۶۲،۵ خریدم و قول نامه دستی نوشتیم
  ۴ چک دادم و نقدی چیزی ندادم ماشین اون موقع ۱۸۰ قیمت می‌خورد که با حساب چک هاش ما ۲۵۰ معامله کردیم روی چک اول برام مسئله ای پیش اومد که ماشین رو بردم به فروشنده تحویل دادم و گفتم تا فلان موقع بهم مهلت بده و چک رو که پاس کردم بعد ماشین رو میام میبرم .دیروز رفتم از ۶۲.۵ میلیون ۳۵ میلیون پیشش کارت کشیدم و گفتم مابقی مبلغ رو دو روز دیگه پرداخت میکنم … پول رو که واریز کردم فروشنده زد زیر معامله و گفت باهات معامله نمیکنم و این ۳۵ تومن هم ضرر و زیان من هست … من به خاطر آشناییت رسید نگرفتم و تمام مدارک اعم از قول نامه و ماشین و غیره دست فروشنده هست من فقط رسید دستگاه پوز فروشگاهش رو دارم که یه ده تومن و یه ۲۵ تومن کارت کشیدم
  تو رو خدا راهنمایی کنید

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   برای طرح شکایتتون به مراجع قضایی مراجعه کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

   • حسن نشاطیه

    سلام .من یه نیسان خریدم به اسم یه لکه رنگ توی قولنامه هیچی ننوشتیم که ماشین مثلا یه لکه رنگ و باقی جاهای خودرو بی رنگ وسالم .من کل پولو دادم وکالت تعویض پلاکم گرفتم ولی هنوز نرفتم تعویض پلاک .ماشینو از شهرستان آوردم تو راه موتورش سوخت فقط ۵ میلیون به باربری دادم که ماشینو واسم تا تهران آورده گفتم عیب نداره موتورشو تعمیر کردم ۲۰ میلیون خرجش شد الان که اینجا بردم کارشناسی میگن شاسیای ماشین هم شکسته وجوش خورده گیربکس و دفرانسیل ماشین هم مشکل داره حدودا ۶۰ میلیون ضررم میشه میتونم کاری کنم تا پلاک عوض نکردم..قولنامه نمایشگاهی دارم

    • منوچهر

     سلام وقتتون بخیر
     اگر در قولنامه قید شده باشد سلامت خودرو و بدون رنگ بودن بله امکانش هست در غیر اینصورت خیر.
     امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • حجت

  سلام خودرویی پرایدی خریدم با کارکرد ۱۰ تا الان کارکرد ماشین ۶۰ تا هست پول ماشینم کامل دادم سندم به نامم زده شده است وتویی قولنامه چیزی از کارکرد و ضرر زیان نوشته نشده ولی شاهد دارم خریدارم قبول نمیکنه میگه من فروختم تموم شده قبلش کارشناسی میکردی به من میگه شاید ماشین خودت دستکاری کردی

  • حجت

   ایا میتونم کاری یا شکایتی کنم ؟؟
   ممنون اگه پاسخ بدید

   • منوچهر

    درود بر شما وقت بخیر
    بله این امکان وجود داره به شورای حل اخنلاف مراجعه کنید.
    سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله این امکان وجود داره به شورای حل اخنلاف مراجعه کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • حجت

  سلام خودرویی پرایدی خریدم با کارکرد ۱۰ تا الان کارکرد ماشین ۶۰ تا هست پول ماشینم کامل دادم سندم به نامم زده شده است وتویی قولنامه چیزی از کارکرد و ضرر زیان نوشته نشده ولی شاهد دارم خریدارم قبول نمیکنه میگه من فروختم تموم شده قبلش کارشناسی میکردی به من میگه شاید ماشین خودت دستکاری کردی
  ممنون میشم اگه کمکم کنید که کاری میتونم بکنم یا نه

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   برای رفع این مشکلتون باید به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • مممم

  من ۵ روز پیش ی رانا خریدم که رنگ سقف و کاپوت و صندوق عقب با فضله پرنده خراب شده بود به بنگاه دار گفتم گفت تو قیمت تاثیری نداره و منم پول نقد دادم حالا که یک بنگاه دیگه بردم میگن افت قیمت داره و چون خانم بودم اینجوری سرم کلاه گذاشتن میتونم معامله رو فسخ کنم؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله اگر در قولنامه ذکر کرده باشید امکان فسخش وجود داره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

  • احمدی

   سلام من یک خاوری را به شخصی پارسال فروختم و قولنامه کردیم که بعد از سه ماه ایشان پول من را یکجا بدهد ولی ایشان بعد از ۵ ماه یک مقدار پدل به حسابم زد. الان هم پولا را پرداخت نکرده داخل قولنامه هم قید شده که در صورت عدم پرداخت در موعد مقرر قرارداد فسخ و و خریدار هم متعهد شده که خسارت و کارکرد خاور در این مدت که دست ایشان بوده را به من پرداخت کنه .شاهد هم دارم و امضا کردن ‌ آیا میتونم از طریق دادگاه خاور را برگردانم‌ و خسارت بگیرم

   • منوچهر

    درود بر شما وقت بخیر
    بله قطعا امکانش هست.
    سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • علی

  من ۲۰ روز پیش یک معامله معاوضه ماشین پراید ۱۱۱ انجام دادم و یک mvm 315 خریدم فقط قولنامه نوشته شده بعدش متوجه شدم ماشین خودم خیلی قیمتش بالاتر بوده ایا امکان فسخ معامله هس؟با اینکه در قرارداد نوشته شده تا ۲۴ ساعت امکان فسخ وجود دارد؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکان فسخ وجود دارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • منصوری

  با سلام بنده خودروی ام رو برای فروش قولنامه کردم و مشخصات من و آقای خریدار در قولنامه ثبت شده و بخشی از مبلغ خودرو هم به حساب من واریز شده تا موعد تعویض پلاک، حالا آقای خریدار اصرار دارد در زمان تعویض پلاک بنده خودرو را به جای خودش به نام خانم ایشان بزنم آیا این کار شدنی است؟ با توجه به اینکه مشخصات آقای خریدار در قولنامه هست نه همسر ایشان اگر من ماشین رو به نام خانم بزنم فروش مال غیر بحساب نمیاد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله .
   ولی با توافق طرفین واضافه کردن یک بند توضیحات در قولنامه این امکان وجود دارد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • پارسایی

  سلام خسته نباشید
  من ماشینم رو با مبایعه نامه به شخصی فروختم ایشان ۷۰ درصد هزینه پرداخت کرده و من هم ماشین رو بهش تحویل دادم قبل از تنظیم سند قطعی خودرو
  در روز تعویض پلاک به جهت سند خودرو متوجه شدم بدنه ماشین به طور غیر قانونی تعویض شده یعنی من این موضوع رو میدونستم اما فکر کردم که خوب چه اشکالی داره و حتما قانونی هست وبه خریدار در مبایعنامه هم نگفتم من خانم هستم اطلاعاتم کم هست
  خلاصه اینکه به مدت ۳ هفته هست ماشین دست اون خریدار هست و من دنبال کارای قانونی کردن تعویض بدنه هستم و اینکه
  در مبایعه نامه نوشتم در صورت فسخ قرارداد ۲۰ میلیون خسارت از فسخ کننده دریافت می‌شود
  سوال من این هست که الان اگر خریدار طبق مبایعه نامه بخواد فسخ کنه به خاطر این موضوع عیب ماشین
  تکلیف من در پرداخت خسارت در این حالت مبایعه نامه با توجه به اینکه ماشین هم ۳ هفته نزد خریدار بوده و از منافع ماشین استفاده کرده چطور هست من واقعا نمیدونم باید چی کار کنم یعنی چطور خسارت رو حساب کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   این مورد به صورت توافقی صورت میگیره ولی با توجه به اینکه خودروی شما سه هفته نزد ایشان بوده و شما هم اطلاع نداشتید از شرایط موجود با توجه به قولنامه ای که ذکر کردید اگر تایم معینی برای فسخ قرار داده باشید شامل ضرر و ریان میشه اگر نه که خیر به هیچ وجه.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • رضا

  سلام
  من یک ماه پیش یه ماشین فروختم خودم قولنامه نوشتم و امضا کردیم ,۲۵۰ م فروختم و ۱۰ درصد ارزش معامله پشیمانی نوشتم ,طرف ۲۳ تومن داد بعد گفت پشبمونم .
  منم ماشین به کسی دیگه فروختم رفت پولشم گرفتم .
  حالا طرف از من شکایت کرده گفته فروش مال غیر .
  حالا این ۲۳ تومن که به من دادهدتکلیفش چی میشه?

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   اگر طبق توافق و زمان بندی پیش رفته باشید در قولنامه درج کرده اید مشکلی بوجود نمی آید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

   • رضا

    ممنون
    وکیل گرفتم ۷ تومن بابت این پرونده گرفت ازم

    • منوچهر

     درود بر شما وقت بخیر
     امیدوارم که به زودی مشکلتون حل بشه
     سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • پایا

  سلام . بنده سه ماه قبل یه ماشین به یه نفر فروختم و قولنامه نوشته بودیم که در تاریخ مقرر بریم دفتر خونه واسه سند زدن و مابقی پولو هم اونجا پرداخت کنه . ولی تو همون دوره یهو اخبار اعلام کرد که سند دفترخونه اجباری نیست و منم که وکالت تعویض پلاک بهش داده بودم و ماشینو بهش تحویل داده بودم . الان میتونم واسه فسخ معامله ازش شکایت کنم ؟ چون حتی دیگه جواب تلفن هم نمیده . ممنون از راهنماییتون

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله قطعا امکانش هست به مراجع قضایی مراجعه کنید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • محمد

  سلام بنده یک ماشین فروختم به مبلغ ۴۵ میلیون ۴۰ تومن پیش گرفتم مابقی قرار بود وقتی پلاک زدم به نامش واریز کنه مهلت ۲ ماهه دادم بهش ک پول جور کنه تعویض پلاک کنه ولی الان از ۲ ماه گذشته هرچی هم بهشون گفتم سریع تر اقدام کنند انگار ن انگار
  سوالم اینه ک با توجه به این ک توی قولنامه ذکر شده حداکثر طی دوماه برای تعویض پلاک اقدام کند ولی نکردند آیا میتونم ازشون شکایت کنم یا ادعای خسارت کنم یا قرار داد فسخ کنم؟ یا اگه کاری انجام ندم بعد هر وقت بخاد میتونه پول رو بده و از من شکایت کنه تا مجبور شم سند رو به نامشون بزنم بدون هیچ خسارتی بهم پرداخت کنه

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به قولنامه شما میتوانید شکایت کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مبینا

  سلام خسته نباشید و وقتتون بخیر باشه.ببخشید ما در چند مدت گذشته خودرو مون رو فروختیم و مبلغش رو هم به طور کامل دریافت کردیم .اما الان متوجه شدیم که در قرار داد موردی عنوان شده با این مضمون که«فروشنده تا ده سال ضامن کشف فساد شرعی و قانونی معامله می باشد»میخواستیم بدونیم که این مورد دقیقا به چه معنا هست و آیا به ضرر ما هست؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   خیر این مورد در همه وکالتنامه ها قید میشود و موضوع درمورد اتاق های سرقتی -دو تکه – و موتور های سرقتی میباشد که اگر در آینده خریداران بعدی از آن مطلع بشوند و کشف فساد یا جرم احراز شود شما به عنوان مالک قبلی باید پاسخگو باشید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • رستمی

  من سال پیش برج ۹ یه ماشین خریدم،همه ی کار ها هم به صورت قانونی انجام دادم،الان یه نفر دیگه که کلا اسمش تو سند های قبلی هم نیست،از من و اون کسی که من ماشین رو خریدم شکایت کرده.
  اولین ابلاغیه که برای من اومد(دو ماه پیش) پیوست داشت،که شکایت طرف به دلیل ناکافی بودن مدارک و باطل نکردن تمبر،رد شده بود و ۱۰ روز دوباره فرصت شکایت داشت.
  و یه ابلاغیه هم الان برای من اومده،که فاقد پیوسته،که احضاریه است برای رسیدگی.
  میخواستم بدونم من که هم برگ سبز دارم هم سند قطعی،باید چیکار کنم وکیل بگیرم یا بعد اولین جلسه اقدامی بکنم؟

 • رستمی

  درخواست ابطال سند کرده

 • رستمی

  من سال پیش برج ۹ یه ماشین خریدم،همه ی کار ها هم به صورت قانونی انجام دادم،الان یه نفر دیگه که کلا اسمش تو سند های قبلی هم نیست،از من و اون کسی که من ماشین رو خریدم شکایت کرده.و درخواست ابطال سند کرده.
  اولین ابلاغیه که برای من اومد(دو ماه پیش) پیوست داشت،که شکایت طرف به دلیل ناکافی بودن مدارک و باطل نکردن تمبر،رد شده بود و ۱۰ روز دوباره فرصت شکایت داشت.
  و یه ابلاغیه هم الان برای من اومده،که فاقد پیوسته،که احضاریه است برای رسیدگی.
  میخواستم بدونم من که هم برگ سبز دارم هم سند قطعی،باید چیکار کنم وکیل بگیرم یا بعد اولین جلسه اقدامی بکنم؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   شما با درد دستداشتن مدارک هویتی و خودروتون به دادگاه تشریف ببرید نسازی به گرفتن وکیل نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • رضا

  سلام ، من یک پژو ۴۰۵ داشتم که فروختم در ساعت ۹شب روز یکشنبه و ماشین هم از نظر موتوری سالم بود و هیچ دودی نمی‌کرد و بعد ۳ روز یعنی چهارشنبه شب به من زنگ زده که آقا این ماشین روغن سوزی داره ، بااین که در اون شب سالم بود ، ولی حالا ازمن میخواد که مخارج تعمیر ماشین رو قبول کنم ، آیا باید قبول کنم یا نکنم
  ممنون

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   اگر در قولنامتون ذکر کرده باشید خیر .
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مهدی

  سلام وادب من یکماه پیش یک ماشین خریدم همه پولش دادم ویندوز وکالتی زد بعد بیست روز که اومدم شهر خودم رفتم شماره گذاری گفتن موتور تعویضی در حالی که فروشنده چیزی نگفته بود حالا من چکار میتونم بکنم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   میتونید معامله رو فسخ کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • ف نوری

  با سلام
  خریدار پس از بازدید ماشین من مبلغی به عنوان بیعانه پرداخت نمود و یه قولنامه نوشتیم و در اون ذکر کردین که دو روز بعد جهت تنظیم سند به دفترخانه بریم و مابقی ثمن معامله رو در حین امضای سند و تحویل خودرو دریافت کنم. اما یک هفته گذشته و علیرغم چندین بار تماس و پیام به خریدار ایشان جهت انجام سند و تحویل خودرو مراجعه نکرده است و حتی بابت دریافت بیعانه نیز تماس نگرفته است.
  آیا می توانم معامله رو فسخ شده بدانم و ماشین رو به شخص دیگری بفروشم یا ممکن است مشکلی برای من پیش بیاید؟
  با تشکر از سایت خوب شما

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   باید به دفترخانه مراجعه نمایید و برگه عدم حضور رو بگیرید.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • حمید

  با سلام و خسته نباشید
  بنده حدود ۱۰ روز پیش یک خودرو فروختم به آقایی و قولنامه چاپی بین خودمون نوشتیم در قولنامه قید کردیم که ماشین بی رنگ و روغن سوزی ندارد و به صورت چاپی نوشته شده اتومبیل مذکور به روئیت خریدار رسیده و از هر لحاظ مورد پسند واقع شده لذا هیچگونه اعتراض و انصراف بعدی به هیچ عنوان از طرف خریدار و فروشنده باقی نخواهد ماند. و خریدار هم ۱۰ میلیون برای تعویض پلاک نگه داشت و الان بعد ۱۰ روز زنگ زده میگه ماشین کاتالیزورش خرابه ۱۵ میلیون میخاد چرا نگفتی و ایراد اساسی و بنزین زیاد میسوزونه. حالا من میخوام بدونم خریدار حق فسخ قرارداد رو دارد یا خیر یا اینکه میتونه خسارت رو از من بگیره؟. ممنون میشم جواب بدید

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   خیر امکانش وجود ندارد
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • فرشيد

  سلام وقتبخیر
  من ی ماشین حدود ٣هفتس خریدم قولنامه دستی نوشتیم و مقداری از پول رو چک دادم هنوز موعدش نرسیده،.ماشین ایراداتی داشت که هزینه هاش خیلی بیشتر از اونایی شد که فروشنده گفت،تا امروز که واشر سرسیلند سوزوند..سوالم اینه میتونم خسارت این تعمیرات رو از فروشنده بگیرم یانه؟!هنوز فک پلاک هم نشده.،ممنون میشم راهنمایی کنید

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بنا به قولنامه ای که نوشتید داره.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • امین

  سلام وقت بخیر
  بنده یه ماشین فروختم و تمامی خودرو را به خریدار توضیح دادم بعد از یک هفته خودرو را بعنوان پس دادن اورده وبنده تحویل نگرفتم و شکایت کرده از من ایا میتواند فسخ معامله کند در صورتی که در قولنامه نوشته شده به رویت خریدار رسید ممنونم از پاسختان

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   باید دید مورد شکایت خریدارتون چی هست و سپس نظر داد.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • مارتیا

  سلام، ما یک ماشینو با کارکرد ۷۰ هزار خریدیم، اما معلوم شده که ماشین ۱۷۰ هزار کارکرده، آیا ما میتونیم معامله رو فسخ کنیم؟

  • منوچهر

   درود بر شما وقت بخیر
   بله امکانش هست.
   سپاس از دلگرمیتون لطفا ما رو همراهی کنید.

 • Atii

  سلام من سال۹۹ برج۶ ماشین فروختم به مبلغ۶۴ میلیون۵۲ میلیون داد۱۲ میلیون ماند که تاتاریخ۷_۹۹بدهد حتی درقولنامه قیدکردم ولی الان یک سال ونیم پولم نمیده منم یک هفته میشه ماشین انتقال دادم پارکینگ الان میشه ماشین از پارکینگ دربیارم پول‌به خریدار پس بدم؟؟یا فقط به من ۱۲ میلیون میرسه هیچ خسارتی نمبده؟؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   برای حل این مشکلتون باید به مراجع قضایی ذیصلاح مراجعه نمایید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • علی

  سلام لطفا منو راهنمایی بفرمایید من از رو اعتماد ماشینم رو با قولنامه به نام همسرم زدم و قرار بود که قولنامه ای به اسمش باشه و در قراردادی که در نمایشگاه برام تنظیم کرد که کل مبلغ نقدی به بنده پرداخت شده از طرف همسرم ولی من هیچ پولی دریافت نکردم و ایشون سند و تمام مدارک ماشینو از خونه بردند من در حال حاضر چکاری میتونم بکنم فقط الان ماشین زیر پامه تمام مدارک ماشین برداشتند لطفا راهنمایی بفرمایید بنده رو با تشکر

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   اگر شما امضا و اثر انگشت زده باشید که نقدا پول را دریافت کردید متاسفانه در صورت ادعای مالکیت ایشان حق باهاشون است.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • سامان

  سلام.من شش روز پیش ۲۰۶خودم را به بنگاه بردم و یک زانتیا برداشتم از همون بنگاه و مبلغ دوازده میلیون هم دادم.تعویض پلاک ماشینی که خریدم رو انجام دادم.الان بعد گذشت شش روز نمایشگاه دار میگه که ماشینی که به ما دادی موتورش مشکل دار بوده و بیا نصف خرج موتور رو بده.من قبول نکردم.گفت شکایت میکنم .الان می‌تونه نتیجه بگیره.درصورتی که من ماشین رو سالم تحویل دادم و رفتیم دفترخونه .بعدش من ماشینی که از بنگاهی گرفتم رو تعویض پلاکش رو انجام دادم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   چون خودرو رو سالم تحویل گرفته خیر.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • علی

  سلام چهار ماه پیش یک ماشین از بنگاه خریدم و مبلغی از آن قرار چهارماه بود پرداخت کنم که پرداخت کنم حالا رفتم فک پلاک کنم ماشین توقیف کردن و میگویند دو ماه پیش شکایت روش بوده باید چکار کنم . شاکی میگوید از صاحب اصلیش طلب کارم . و من باید چکار کنم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   شمابا در دست داشتن مدارک پرداختی و قولنامه به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • سیدپیام ذاکری

  سلام من ۱سال پیش پژو پارس مدل ۸۳فروختم و ۲ماه زمان تعویض پلاک دادم که طرف نرفت تا ۵ماه بعد اومد ودوباره وکالت ۱ماه دادم طرف رفت تعویض پلاک و ماشین بعلت ۲تیکه بودن تعویض پلاک نشد منم خودم نمیدونستم ۲تیکه هستش الان یک سال گذشته من این ماشین کل رنگ به نمایشگاهی فروختم ۴۵تومن ونمایشگاهی دوررنگ عقب جلو پلمپ فروخته ۸۰تومن الان طرفی که ۸۰تومن خریده میخواد ازم شکایت کنه میگه ۸۰تومن بهم بده ماشین پس بگیر قیمت روز باید پرداخت کنی باید چیکار کنم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   باید به دادگاه برای حل مشکلتون مراجعه نمایید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • علی مران

  سلام وقت بخیر

  بنده یک ماشین پراید مدل ۸۵خریدم.
  به صورت قولنامه ای و قرار بود بریم شهر خودم تعویض پلاک کنم

  بعد از ۲۰روز که نوبت تعویض پلاک شده
  رفتیم افسر کارشناس گفت ماشین دو دیگه هست
  نصف عقب مال یک ماشین دیگه هست
  و تعویض پلاک نمیشه
  طرف اینو نگفته به ما اصلا درقولنامه
  فقط ذکر شده دو رنگ و یک شاسی جلو ضربه خورده

  افسر گفته باید ماشین بخوابه
  ولی نزاشتیم بخوابه

  حالا میشه قولنامه رو فسخ کنیم و پولمون رو با ضرر و زیان بگیریم ازش

  هنوز ماشین و پلاک به اسم طرف هست

  ممنون میشم پاسخ بدید؟؟؟؟؟؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی امکانش وجود داره
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • رضا درویش

  باسلام
  من یک پرایدداشتم که چندروزپیش فروختمش ورفتیم دفترخونه ووکالت تعویض پلاک و وکالت سندقطعی روبراش تودفترخونه انجام دادم.معاینه فنی وقتش تموم شده بود که بهش دادم.ماشین چون دوگانه فابریک کارخونه ست.وبرای تعویض پلاک بایدمعاینه فنی داشته باشه وچون تارخ انقضای کپسولهاتمام شده بایدکپسولهاروتعویض کنه تامعاینه فنی بهش بدن.قولنامه روبین خودمون نوشتیم.الان میگه من میرم شکایت میکنم برای معاینه فنی.آیا میتونه این کارروانجام بده یامعامله روفسخ کنه باتشکر

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بستگی به شرایط عقد قولنامتون داره.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مهران عظیمی

  با سلام من خودرو‌پراید مدل ۸۷ دوگانه کارخانه داشتم ، با ماشین پراید ۹۴ دور رنگ و یه شاسی عوض معامله سر به سر کردم ، ماشین من دو لکه رنگ داشت ، بعد ۵روز اون نفر اومده میگه ماشینمو پس بده وگرنه شکایت میکنم ، ایا شکایت کنه ماشین رو‌میتونه پس بگیره ، لازمه که بگم قولنامه دستی بین دونفرمون با اثر انگشت و امضا نوشته شده ؛ممنون میشم جوابمو بدین

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   اگر شرایطی که در قولنامه ذکرکردید رو رعایت نکرده باشید موجب دادن ضرر و زیان میشه و امکان فسخ معامله هم با توجه به قولنامه نوشته شده وجود دارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • ااا

  سلام وقت بخیر بنده دیشب بصورت زبانی با یه نفر معامله خودرو داشتم که اونم برگشت ۲ تومن بیعانه به ما داد الان پشیمانم نمیخام بفروشمشماره کارت هم نمیده پولشو برگشت بدم میگه من شکایت میکنم سند یا مدرکی هم بدستش ندادم ایا میتونه شکایت کنه

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نیست
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مهدی

  با سلام،
  بنده ماشین دست دوم را بشرط کامل سالم بودن خریداری کردم و پول را به فروشنده تحویل دادم. ایشان بنده را موکل کردند و من از طریق ایشان روز بعد قرارداد که در آن شرط سالم بودن از طرف فروشنده ذکر شده را در یکی از نمایشگاه های خودرو به ثبت رساندم. اما متاسفانه حالا متوجه شدم که ماشین چندین مورد رنگ شده و درب ها تعویضی است. حالا فروشنده راضی به برگشت خودرو نیست.از طریق قانون میشود اقدام کرد؟ ممنون میشم کمکم کنید. با تشکر

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی با قولنامه ای که ایراد کردین برای طرح شکایت اقدام کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • شهرام خادم

  سلام وخسته نباشید خدمت کارشناسان محترم کارنامه.بنده ی سورن مدل۹۱ رو به شرط دو تیکه لیسه کاری خریدم حالا بعداز ۴روز رفتم کارشناسی رنگ ماشین هم کاپوت رنگ داره هم داخل جعبه رو ضربه ضعیف زده .در ضمن فروشنده خودش قولنامه رو نوشته که ماشین به شرط بدون رنگ وضربه تحویل خریدار گردیده آیا امکان داره من ماشین رو به صاحبش برگردونم؟ممنون میشم اگه جواب بدید

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بلی امکان فسخ با توجه به قولنامه وجود دارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • پاشا

  با سلام خدمت شما من یه ماشین دوماه پیش فروختم و طرف مقابل هم ماشین رو همه جا برده و نشون داده کارشناسی و همه چی پیش مکانیک هم برده بعد از دوماه الان زنگ زده میگه ماشین ۱۰میلیون خرج برداشته و رفته شکایت کرده قولنامه و همه چی هم پیش خودم است آیا شکایت ایشون قانونیه

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   خیر
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • سپهر

  سلام. من حواله یک خودرو پیش فروش یکساله رو به مبلغ ۱۰ میلیون تومن خریداری کردم. پولم برای تکمیل وجه فراهم نشد. ۴۸ ساعت قبل از اتمام زمان تکمیل وجه به فروشنده گفتم که حواله رو نمیخوام و بهش گفتم سعی کنه حواله رو بفروشه. الآن اون شخص میگه ۱۰ میلیون تومن رو پس نمیده. من الآن باید چکار کنم؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   اگر قراردادی با ایشان نوشته اید به شورای حل اختلاف برای طرح شکایت مراجعه نمایید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • ظریف

  با سلام من امروز ماشین گرفتم وبعد از ۵ساعت متوجه شدم که سقفش تعویض شده پولش رو دادم الان باید چیکار کنم

  • ظریف

   فروشنده بهم نگفته بود فقط بهم گفته بود تمام رنگه چیزی در مورد اینکه تعویض سقف نگفته بود

   • منوچهر

    سلام وقتتون بخیر
    باید قبل از خریدتون درخواست کارشناس میکردین.
    امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   باید قبل از خریدتون کارشناسی میکردین .
   بهتره سراغ فروشنده برید و معامله رو فسخ کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • میثم

  سلام. من من حدودا ۱۶ روز پیش پراید دوگانه فابریکی خریدم که تقریبا یک هفته پیش بعد از مراجعه برای گرفتن معاینه فنی متوجه شدم تاریخ انقضا یکی از کپسول ها تمام شده(در زمان خرید هم معاینه نداشت) و تا زمان تعویض آن کپسول امکان دریافت معاینه وجود ندارند، فروشنده از دادن خسارت امتناع میورزد آیا من با توجه به گذشت بیش از دو هفته امکان فسخ قرارداد را دارم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   باید به قولنامه ای که ایراد کردین رجوع کنید اگر این شرایط رو داخلش ذکر کردین امکان فسخ وجود دارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • رضا

  باعرض سلام وخداقوت
  بنده درمورخه ۹۹/۵/۳۱یکدستگاه پرایدمدل۸۶دوگانه خریدم وبین خودمان قولنامه نوشتیم وده میلیون بیعانه دادم وقرارشدفردادردفترخانه حاضرشده وباپرداخت مابقی سندبنام من صادرشود،که انجام شد،ولی الان که میخواستم بفروشم مشخص شده سقف تعویضی هست وبه من نگفته بود.الان متضررمیشوم تکلیف من چیست .درصورت امکان راهنمایی بفرمایید.باتشکر

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه با توجه به زمان گذشته نمیشود کاری انجام داد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • احسان

  سلام بنده ماشین خریدم و معامله کردم صب روز بعد برای فسخ اقدام کردم .درضمن مشخصات ماشین ک به من دادن با ماشین مطابقت ندارد الان سه ملیون برای فسخ از من پول گرفتن و من شاهد هم دارم از جایی که کمتر از بیست و چهار ساعت گذشته آیا میتوانم شکایت کنم ممنون از پاسخ گویی شما

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • امیر

  سلام من ۷روز پیش به ماشین خریدم به مبلغ ۶۴میلیون بعد تو قولنامه نوشته شاسی خوردگی جزئی وموتور سالم اما تشخیص رنگ بردم برگه نوشته شاسی خوردگی وتیکه داره. موتورم بعد۵روز روغن سوزی افتاد قولنامه دست بنگاهه ومن ۶۲ میلیون دادم فقط مدارک ماشین وسند وبرگ سبز دست منه
  آیا میتونم کاری بکنم؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله با قولنامتون میتونید شکایت کنید از اون شخص فرشنده.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مهتاب

  با عرض سلام و ادب
  ما یک تندر۹۰ خریدیم بعد از یک روز فهمیدیم ماشین چپی هست و ما قولنامه نداریم فقط وکالت گرفتیم برای تعویض پلاک البته با تبانی گفتن ماشین سالمه و کارشناسی که خودشون شماره دادن تماس گرفتیم گفتن سالمه ولی بعد از یک روز جای دیگه کارشناسی بردیم گفتن ماشین چپی و کلی ایرادهای دیگه داره
  ایا ما میتونیم کاری بکنیم وماشین رو پس بدیم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله قطعا به مراجع قضایی مراجعه کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • محمدرضا

  سلام من یک ماشینی رو امروز فروختم قولنامه دستی بین خودمون نوشتیم مشخصات خریدار و فروشنده ومشخصات ماشین وماشینو بردیم کارشناسی و مشکل رنگ و شاسی وتعویضی رو خریدار رویت کرد معامله کردیم ولی هنوز تعویض پلاک یا وکالت تعویض پلاک به خریدار ندادم اگر خریدار پشیمان شود میتواند ماشینو پس بدهد ممنون میشم جواب بدین

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بستگی به مواردی که در قولنامه قید کردید دارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • فرهاد مقدم

  باسلام حدود ۳۵ روز پیش یه پراید فروختم الان خریدار زنگ زده میگه ماشین روغن سوزی داره در صورتی که هیچی هم نداشت الان خریدار میتونه کاری بکنه؟؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکانش نیست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • دانیال

  سلام وقت بخیر
  من حدود سه هفته پیش ماشینی رو در یک شهرستان کوچیک خریداری کردم . پیش کارشناس بردیم و ایشون نوشته که شاسی سالم است و … در صورتی که بعد از خرید و واریز مبلغ و برگشتن به شهر خودم متوجه شدم که شاسی جلو جوش داده شده و ظاهرا از قبل هماهنگ کرده بودن ،حالا جدا از مشکلات ریز و درشتی که داره کمپرسور کولری هم که قرار بوده بهمون تحویل داده بشه ،نشده و حتی توی قرارداد ذکر شده. با این که شرایط فسخ قرار داد قطعی نوشته شده میشه شکایت کرد و قرارداد رو فسخ کرد ؟

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش وجود داره.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • محمد

  بنده خواستم پرایدم رو با یک سمند معاوضه کنم با هم قولنامه نوشتیم اثر انگشت هم زدیم ومبلغ ۵میلیون تومان پشیمونی قید کردیم،قبل از اینکه بریم برا وکالت محضری ماشین من خرج سنگینی باز کرد ورفت تعمیرگاه برا تعمیر اساسی موتور،من اگه هزینه تعمیررو بدم خیلی متضرر میشم به طرف مقابل گفتم که شما بایدهزینه رو پرداخت کنید میگن که میریم شکایت میکنیم منم به هیچ عنوان راضی نمیشم ماشین سالمم رو ارزون بفروشم تکلیف چیه لطفا راهنمایی فرمایید ،با تشکر

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   طبق قولنامه و توافقی که انجام دادید باید جلو برید و هرگونه ادعای دیگری غیر قابل استناد است.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • محمد جعفری

  سلام وقت بخیر
  بنده ۳روز پیش یه ماشین خریدم روز اولی که رفته بودیم برای بازدید فروشنده با زبون بازی ماشینو بی نقص جلوه داد فقط ۲تا تیکه خیلی کوچیک سر کاپوت و گلگیر لیسه گیری شده بودو بهمون نشون داد و قسم خورد که دیگه عیبی نداره و مبایعه نامه نوشتیم و توش اون نقاط رو قید کرده(رفتیم تعویض پلاک کردیم و پول رو هم کاملاً تسویه کردم)امروز ماشینو بردم کارشناسی جلوی ماشین تصادف داشته سر شاسی خورده و روی کاپوت و گلگیر و درب عقب خوردگی و لیسه گیری زیاد شده… به گفته کارشناس تقریبا ۳۰میلیون از قیمت ماشین باید کم بشه،،حالا میخواستم بدونم بعد از ۳روز که تعویض پلاک شده ماشین و پول رو کامل دادم میتونم فسخ معامله کنم و پولمو پس بگیرم یا با مبایعه نامه ازش شکایت کنم.!؟
  خیلی ممنون میشم سریع جواب مو بدید خدا خیرتون بده

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله بله قطعا امکان شکایت و مطالبه حقوقتون وجود داره و اقدام کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • امید

  باسلام بنده ۲ماه پیش یک پراید ۱۱۱شرایطی خریداری کردم یک قسطشم دادم هنوز ۹تا قسطش مونده ولی این ماشین اونجوری که بهم گفته بودن نیست ولی تو قولنامه ای که نوشتیم چیزی قید نشده و حرفی هم از شرایط فسخ یا ضرر و زیان زده نشده الان اگر بخوام ماشینو پس بدم و معامله رو فسخ کنم میتونم پولی که دادمو کامل پس بگیرم ممنون از وقتی که میزارید

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   اگر خودرو رو به شرط سلامت بدنه و موتوری خریداری کردید و خلاف آن ثابت بشود بله امکانش هست.
   ولی با توجه بعه اینکه زمان زیادی گذشته باید به صورت توافقی و شرایط قولنامه ای که قید کردید عمل کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مهدی

  سلام خسته نباشید
  من یک ماشین پراید مدل ۸۸ خریدم و بین خودمون قرارداد نوشتیم با دست خط فروشنده مبلغ پرداخت کردیم و ماشینو تحویل گرفتیم آلان بردیم به صافکار نشان دادیم صافکارگفت اتاقش عوض شده توی سندم قید شده ما هم میخوایم ماشینو تحویل بدیم فروشنده هم قبول کرده و میگه ماشینو به من بدید تا من بفروشم پول شما رو بدم ما هم ماشینو بهش نمیدیم میخوایم از طریق قانون پولمو بگیرم در ضمن ما براش کار کرده بودیم ۲۵ میلیون بدهکار بود که ماشینو برداشتیم ما هم ۳۷ میلیون پول دادیم ما توی کار قراداد نداشتیم اما فروشنده که با دست خط خودش نوشته که ۲۵ میلیون از بابت کار کسر شده
  فروشنده که میگه ماشینو بدین بفروشم بعد پول شما رو بدم من هم نمیدونم ماشین شاید ۳ ما طول کشید تا بفروش بره من هم ۳۷ میلیون نقد دادم و ۲۵ میلیون هم کار کردم خواستم بدونم میتونم شکایت کنم پولمو نقد بگیرم یا نه

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله برای طرح شکایت به مراجع قضایی مراجعه نمایید امیدوارم به زودی مشکلتون حل بشه.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، لطفا در کنارمون بمونید و ما رو همراهی کنید.

 • مهدی

  سلام،من یه ماشین اقساطی خریدم صفر مدل ۴۰۱ الان کمتر از ۲۴ ساعته،،،،،،اگه بخام برگردونم چقدر باید ضرر این معامله رو بدم …… لطفاًراهنماییم کنید ممنون میشم.

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   به صورت توافقی است و بستگی به قولنامه ای که ایراد کردین دارد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 • محسن ملک

  سلام ،معنی کلمه اسقاط کافه غبن در معامله ماشین یعنی چی

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   معنی این جمله این هست که یعنی طرفین کلیه اختیارات فسخ قرارداد، از جمله ادعای متضرر شدن را از خود ساقط کردند و دیگر نمیتوانند تحت هیچ شرایطی ادعای فسخ کنند حتی اگر این ضرر بزرگ وقابل چشم پوشی نباشد.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما بمانید و ما رو همراهی کنید .

 • سجاد

  سلام وقت بخیر
  من پیکان خریدم مدل ۷۶ فروشنده به من گفت ۲ لکه رنگ داره فنی به شرط شاستی به شرط یک میلیون بیانه دادم حالا رفتم دیدیم کمپلت رنگ فنی ۱۰ میلیون هزینه داره ۵ میلیون حق فسخ ضرر زیان گذاشتم میتونم ضرر زیان دریافت کنم چون گوشی ۱۴ میلیون خریدم سر این ماشین ۱۰ میلیون فروختم الانم ۴۰ روز تو پارکینگ دو قبض ممنون راهنمایی کنید

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله میتونید ضرر و زیان خود را طبق قولنامه دریافت کنید.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 • ابوالفضل

  با سلام و تشکر
  حدود یک ماه پیش یه ماشین سایپا خریدیم الان واسه تعویض پلاک متوجه شدیم سیلندر اون رو غیر قانونی عوض شده.الان ما میتونیم قولنامه رو فسخ کنیم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

 • محمد

  سلام وقت بخیر
  من یه ماشین فروختم ۳۰ روز پیش قرار شد پول ماشین
  برام واریز کنه پول واریز کرده به حساب دوستم
  الان این پول منو نمیده من چه جوری باید پولم وصول کنم آیا میتوانم ماشین تو قیف کنم

  • منوچهر

   سلام وقتتون بخیر
   طبق قولنامه ای که نوشتید باید پیش برید و چرا اصلا خریدار پول رو به جساب شخص دیگه ای بجز صاحب ماشین ریخته ؟؟؟
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.

   • مجتبی

    سلام.من یه ماشین پراید فروختم حدود یه سال پیش به قیمت ۳۸ میلیون .ولی خریدار ۳ میلیون رو نگه داشت و گفت چند روز دیگه بریم سند بزنیم.الان یه سال گذشته و هنوز اون سه میلیون رو نداده و برای سند هم حاضر نشده و چند بار زنگ زده و قول الکی داده.الان من میتونم معامله رو فسخ کنم ؟ یا خسارت دریافت کنم؟

    • منوچهر

     سلام وقتتون بخیر
     در مورد فسخ معامله بعید میدونم ولی برای گرفتن خسارت و فک پلاکتون حتما به شورای حل اختلاف مراجعه کنید مشکلتون حل میشه.
     امیدوارم براتون مفید بوده باشه ، در کنار ما باشید و ما رو همراهی کنید.